برق
1402/08/30 10:02
در استان مرکزی انجام شد

بهینه‌سازی شبکه توزیع برق 37روستای شهرستان شازند

مدیرتوزیع برق شهرستان شازند از بهینه سازی شبکه توزیع برق 37 روستا در این شهرستان با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، سعید حسینی افزود: این طرح شامل جابه‌جایی تیرهای موجود در معابر روستایی، اصلاح شبکه فرسوده، تعویض یا تقویت ترانس‌های روستاها در صورت وجود مشکل و نصب پست‌های جدید برق است و در مجموع، با اجرای این طرح شبکه برق روستاها به روزرسانی و اصلاح شده و معایب آن برطرف می‌شود و شبکه پایداری در روستاها ایجاد شده و مشکلات شبکه به شدت کاهش پیدا می‌کند.
وی بیان کرد: در راستای این طرح در حدود 2000 چراغ LED در روستاها نصب شده است که شامل نصب چراغ‌های جدید یا تعویض چراغ‌های فرسوده بوده و موجب صرفه جویی در مصرف انرژی نیز شده است .
حسینی برقرسانی به روستای مرادخان با  احداث 4 كیلومتر شبكه فشار متوسط و نصب ترانس، تامین برق 299واحد پروژه مسكن ملی شهر مهاجران با پیشرفت فیزیكی 60درصد،اصلاح شبكه‌های برق روستایی در قالب طرح بهارستان در 37 روستای سطح شهرستان، مقاوم سازی شبكه‌های فشار متوسط با احداث 1800 متر شبكه، اصلاح شبكه فشار متوسط به منظور افزایش پایداری به طول 4900 متر را از جمله پروژه‌های در دست اقدام دانست.
وی تبدیل چراغ‌های سدیم به چراغ LED در راستای افزایش رضایتمندی مشتركان با اولویت مناطق روستایی و تمام مناطق شهرهای توره و آستانه، برگزاری 51 مورد تعمیرات شبكه فشار متوسط و اصلاح 13 كیلومتر شبكه فشار متوسط،نصب 248 اصله تیر جهت تامین برق و اصلاح شبكه، احداث 18 دستگاه پست هوایی، نصب 6 دستگاه سكسیونر گازی موتوردار جهت مدیریت بار و شاخه‌زنی درختان در تماس با شبکه به طول  4 كیلومتر فشار ضعیف و فشار متوسط را از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته برشمرد.
وی با بیان اینکه شهرستان شازند دارای 63هزار مشترک برق است، افزود: 450انشعاب دائم به متقاضیان برق در این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون افزوده شده است.

  • خبرنگار:مریم آجرلی
  • منتشر کننده:مریم حاج‌نوروز نظری/ سردبیر

اخبار مرتبط