آب
1402/08/29 16:07
مدیر عامل آبفای استان خبر داد

اجرای 225پروژه آبرسانی از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون در خراسان رضوی

مدیر‌عامل آب و فاضلاب خراسان رضوی از اجرای 225 پروژه آبرسانی از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون در این استان خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "حسین امامی"افزود: این پروژه‌ها در 145 روستا و سه شهر استان با چهار هزارو 200 میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.
وی این پروژه‌ها را شامل 285 کیلومتر لوله گذاری خط انتقال‌، 147کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه، احداث 40 باب مخزن ذخیره به ظرفیت 17 هزار مترمکعب، 15 باب ایستگاه پمپاژ و حفر و تجهیز 132 حلقه چاه اعلام کرد.
وی همچنین یادآورشد: در دور اول سفر هیئت دولت به خراسان رضوی هم  9 مصوبه در دو حوزه آب و فاضلاب اختصاص یافت که جملگی با موفقیت اجرایی شده است.
وی اظهار داشت: تکمیل تأسیسات فاضلاب شهرهای سبزوار و قوچان ، اجرای طرح فاضلاب بافت قدیم شهر ریوش (مرکز شهرستان کوهسرخ )، تکمیل طرح‌های آبرسانی به شهر تربت حیدریه ، عملیات اصلاح خط انتقال آب گناباد و بهسازی تأسیسات شهر گناباد، تکمیل طرح آبرسانی به شهر فریمان ، تکمیل و ارتقا کیفی احداث مخازن ذخیره 10 هزار مترمکعبی سبزوار، آبرسانی به شهرهای طرقبه و شاندیز و آبرسانی به بجستان از مصوبات سفر رئیس جمهور به این استان در دی ماه سال گذشته است.
وی مبلغ مصوب برای اجرای این تعداد پروژه را 27 هزارو  900 میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: تکمیل و بهره برداری از پروژه‌های سفر هیئت دولت به خراسان رضوی هشت هزارو 390 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.


  • خبرنگار:پروانه عابدین
  • منتشر کننده:مریم حاج‌نوروز نظری/ سردبیر

اخبار مرتبط