آب و فاضلاب
1402/08/30 08:50
در استان بوشهر

75 میلیارد ریال اعتبار به پروژه آبرسانی جزیره‌های شمالی و جنوبی گناوه اختصاص یافت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: از محل اعتبارات ردیف متفرقه طرح آبرسانی به تک روستاها و تکمیل مجتمع آبرسانی اولویت دار، 75 میلیارد ریال اعتبار به پروژه آبرسانی جزیره های شمالی و جنوبی در شهرستان گناوه ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)،ابوالحسن عالی اظهار داشت: فاز نخست این پروژه شامل نوسازی خط انتقال آب روستای جزیره جنوبی است که اعتبار اولیه آن 15 میلیارد ریال و محدوده اجرای آن از مجتمع آبرسانی سمعیا تا روستاهای جزیره جنوبی و جزیره شمالی است.
وی بیان کرد: فاز دوم پروژه نیز شامل بهسازی شبکه توزیع آب در روستاهای یاد شده است که با 25 میلیارد ریال اعتبار عملیاتی شده است.
عالی ادامه داد: طولانی بودن و فرسودگی خط انتقال و وجود قطر نامتعارف خط انتقال آب منجر شده است که آب با فشار کم به روستای جزیره شمالی برسد.
وی افزود: در شبکه توزیع نیز فرسودگی و اقطار نامتعارف مانع از تامین آب پایدار و با فشار مناسب به روستاهای جزیره شمالی و جنوبی  شده است.
عالی گفت: امید است با اتمام پروژه تعریف شده برای این 2 روستا علاوه بر تامین آب پایدار، شاهد ارتقاء سطح کیفی آب در روستاهای جزیره شمالی و جنوبی باشیم.
وی اظهار کرد: در این پروژه که از محل طرح  آبرسانی به تک روستاها و تکمیل مجتمع های آبرسانی  اولویت دار روستایی اجرایی شده است، در قسمتی از طرح از ظرفیت قرارگاه امام حسن مجتبی نیز استفاده شده تا پروژه در مدت زمان کمتری به سرانجام برسد.
  • خبرنگار:امیرحسین طاووس‌خواه
  • منتشر کننده:مریم حاج‌نوروز نظری/ سردبیر

دیدگاه کاربرانارسال پیام Security code

اخبار مرتبط