آب و فاضلاب
1402/08/29 09:35

طرح رفع تنش آبی از 60 روستای سیستان و بلوچستان روبه اتمام است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: طرح رفع تنش آبی از 60 روستای مجتمع گوهرکوه در شهرستان تفتان با جمعیت 8 هزار و 860 نفر تا آذر سال جاری به اتمام می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)،"علیرضا قاسمی" در این‌باره تصریح کرد: در منطقه گوهرکوه برداشت آب از طریق حفر چاه از منابع آب زیرزمینی صورت می‌گیرد. این سفره با امتداد شمالی – جنوبی در اکثر نقاط دارای آب شور و اسیدی است.
وی، بهترین کیفیت آب را در قسمت شمال شرقی سفره دانست که حفر چاه‌ها در آن منطقه انجام شده است و افزود: به منظور رفع تنش آبی از این تعداد روستا، حفاری و تجهیز یک حلقه چاه و اجرای خط برق صورت گرفته که با تکمیل خط انتقال آب و اتصال به مجتمع روستایی، 40 روستا رفع تنش و 20 روستای فاقد آب، آبرسانی می‌شوند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان، ادامه داد: با بهره‌برداری از این پروژه، طراحی تأسیسات به گونه‌ای است که با منطقه‌بندی مناطق، تنش آبی همه روستاها حتی در صورت از مدار خارج شدن یک حلقه چاه به حداقل خواهد رسید.
قاسمی در پایان اضافه کرد: مجتمع آبرسانی گوهرکوه 152 کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع و 1125 مترمکعب مخزن ذخیره آب در مدار بهره‌برداری دارد.
 
 

  • خبرنگار:نازنین کاوه بیرجندی/ دبیر بخش آبفا
  • منتشر کننده:مریم حاج‌نوروز نظری/ سردبیر

دیدگاه کاربرانارسال پیام Security code

اخبار مرتبط