برق
1402/08/30 10:20
با اتمام تعمیرات دوره‌ای

واحد شماره 2 بخار نیروگاه بندرعباس به مدار تولید بازگشت

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس از وارد مدار شدن واحد شماره 2 بخار این نیروگاه پس از اتمام تعمیرات دوره ای در فصل پاییز و اتصال به شبکه سراسری برق خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "داریوش محمودی" هدف از تعمیرات واحد 2 را در فصل پاییز امسال رفع موانع تولید جهت بالابردن راندمان و افزایش تولید عنوان کرد و افزود: طبق برنامه زمان‌بندی، مدت زمان اجرای این عملیات 30روز بود که پس از اتمام عملیات، واحد مذکور با میزان ۲۶۰ مگاوات‌ساعت انرژی به مدارتولید بازگشت.
مدیرعامل نیروگاه بندرعباس اضافه‌کرد: در این برنامه عملیاتی هیدروتست و رفع نشتی باندلهای کلدریهیت و هات ریهیت، رفع نشتی از هیترهای فشارقوی، بازدید از یاتاقان شماره 7 توربین، جوشکاری لشینگ وایرها و تعویض دیافراگم اکپنشن توربین، ترمیم مسیرهای کندانسور و تعمیرات روتین انجام شد.
محمودی با اشاره به تخصص و تجارب متخصصان این نیروگاه و صنعت برق کشور در تعمیرات واحد‌های نیروگاهی افزود: تولید برق مطمئن، ایمن و پایدار، جز با مراقبت‌های اصولی، بهره‌برداری صحیح و تعمیرات به موقع میسر نمی‌شود که در این نیروگاه با انجام تعمیرات واحد 2 بخار به‌وقوع پیوست.
  • خبرنگار:غلامعباس حقانی/ دبیر بخش نیروگاه‌های حرارتی
  • منتشر کننده:مریم حاج‌نوروز نظری/ سردبیر

اخبار مرتبط