برق
1402/08/28 11:28
معاون وزیر نیرو در آیین تجلیل از خورشیدبانان گمنام:

برق کلید واژه رشد تولید در صنایع کشور است/ برنامه‌ریزی برای گذر از تابستان بدون خاموشی در سال ۱۴۰۳

معاون مالی، حقوقی و امور مجلس وزیر نیرو با اشاره به آغاز برنامه‌ریزی‌ها برای تامین و مدیریت برق در تابستان سال آینده و تکرار تجربه موفق گذر از تابستان بدون خاموشی دو سال اخیر، گفت: کلید واژه رشد تولید در صنایعی چون فولاد، آهن، سیمان، خودروسازی و به طور کلی کارخانه‌های کشور برق است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، " احمد حیدری" امروز، یکشنبه در آیین تجلیل از کارکنان و مدیران صنعت برق با عنوان "خورشیدبانان گمنام" که هم‌زمان با سالروز ولادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها در سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای غزه گفت: امروز یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران صنعت برق است و جوانان و متخصصان این سرزمین در بخش‌های مختلف صنعت برق مشغول فعالیت و خدمت ایثارگرایانه هستند.
معاون مالی، حقوقی و امور مجلس وزیر نیرو افزود: در ابتدای انقلاب اسلامی ایران، میزان تولید برق در کشور فقط معادل ۷۰۰۰ مگاوات بود، این در حالیست که قسمت اعظم آن به دست مستشاران خارجی مدیریت و کنترل می‌شد. خوشبختانه امروز با تلاش‌های جهادگران این عرصه تولید برق بیش از ۹۰ هزار مگاوات است که بخش قابل توجه آن برق نیروگاهی را تشکیل می‌دهد.
وی با بیان اینکه تولید برق، با رفاه، آسایش و آرامش همه هم‌وطنان در سراسر کشور همراه است، ادامه داد: امروز  ۱۰۰ درصد جامعه شهری و بیش از ۹۹ درصد جامعه روستایی حتی روستاهای بیش از ۵ خانوار از نعمت برق برخوردارند.
به گفته حیدری کلید واژه رشد تولید در صنایعی چون فولاد، آهن، سیمان، خودروسازی و به طور کلی همه کارخانه‌ها برق است.
معاون وزیر نیرو با اشاره به ناترازی‌ها در بخش تولید انتقال و توزیع برق طی سال ۱۴۰۰، از برنامه‌ریزی برای تامین برق تابستان سال آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای تامین برق پیک تابستان سال آینده، تلاش شده تا هیچگونه مشکلی در تامین و هیچگونه خاموشی در برق بخش خانگی همانند سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ رخ ندهد.

  • خبرنگار:معصومه قلباربند
  • منتشر کننده:مریم حاج‌نوروز نظری/ سردبیر

اخبار مرتبط