آب
1402/08/30 10:25

انجام تعمیرات اساسی 7 دستگاه الکتروپمپ در ایستگاه‌های پمپاژ شبکه آبیاری کرخه شمالی

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان از تعمیر اساسی 7 دستگاه الکتروپمپ در ایستگاه‌های پمپاژ شماره یک و دو دشت اوان با 11 هزار هکتارزمین زراعی در شبکه آبیاری کرخه شمالی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)،" محسن سعادت فر" گفت: 3 دستگاه الکتروپمپ 520 کیلوواتی در ایستگاه شماره 1 پس از تعمیر اساسی، نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت که هم اکنون، پایداری ایستگاه در شرایط مطلوبی قرار داشته و نگرانی کشاورزان منطقه در خصوص آبیاری محصولات زراعی رفع شده است.
وی بیان کرد: همچنین به منظورافزایش ظرفیت آبدهی ایستگاه شماره 2 اوان،  4دستگاه الکتروپمپ 200 و  520 کیلو‌وات این ایستگاه نیز تعمیر و راه‌اندازی شده است.
سعادت فر به دیگر اقدامات انجام شده در راستای افزایش پایداری ظرفیت آبدهی ایستگاه پمپاژ شماره یک اشاره کرد و افزود: تعمیر اساسی و تعویض قطعات 2 دستگاه تابلوی برق 790 ولت، طراحی و نصب رله‌های حفاظتی جدید جهت کنترل 2 دستگاه الکتروپمپ و طراحی و اجرای سیستم گراند (اتصال زمین) به همراه تعویض فیوزها و برقگیرهای 33 کیلوولت حفاظتی ورودی ایستگاه از مهمترین فعالیت‌های تعمیراتی بوده است.
ایستگاه شماره یک دشت اوان در 23 کیلومتری جاده اندیمشک به دهلران و در بالا دست پل نادری بر روی رودخانه کرخه احداث شده که از طریق 7 دستگاه الکتروپمپ، آب کانال های اصلی و درجه یک را با ظرفیت 9/9 مترمکعب بر ثانیه تامین می‌کند.
ایستگاه پمپاژ شماره دو در فاصله 12 کیلومتری ایستگاه پمپاژ شماره یک و بعد از سه راهی فکه واقع شده که از طریق 20 دستگاه الکتروپمپ با ظرفیت آبدهی 5/76 مترمکعب بر ثانیه، آب چهار کانال را تامین می کند.
حدود 11 هزار هکتارزمین زراعی به صورت ناخالص تحت پوشش ایستگاه‌های پمپاژ دشت اوان قرار دارد.

  • خبرنگار:مسعود پرموز/ دبیر بخش آب منطقه‌ای
  • منتشر کننده:مریم حاج‌نوروز نظری/ سردبیر

اخبار مرتبط