آب
1402/08/20 09:42
با 600 میلیارد ریال اعتبار تا کنون

35 درصد از شبکه‌های فرسوده آب شهر یاسوج بازسازی شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت:۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار به اصلاح شبکه های فرسوده آب آشامیدنی شهر یاسوج مرکز استان اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، امید صالحی در حاشیه بازدید از شبکه آب آشامیدنی شهر یاسوج افزود: 2200 میلیارد ریال اعتبار طی ۲ ساله گذشته تاکنون به شبکه های آب فرسوده این شهر اختصاص یافته است که با این اعتبار تاکنون ۳۵ کیلومتر از شبکه آب شهر یاسوج اصلاح شده است.
مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با تدابیر انجام گرفته علاوه بر پیگیری جذب منابع مالی از محل‌های مختلف به منظور سامان دادن به شکستگی‌ها، طرحی برای مطالعه شبکه‌های آب یاسوج در دست اجراست.
صالحی اضافه کرد: پس از اجرایی شدن این طرح با تنظیم علمی فشار آب بر اساس زون بندی‌های کارشناسی، از شدت و حجم شکستگی‌ها به صورت محسوسی کاسته می‌شود.
وی به روند اصلاح شکستگی‌های شبکه آب در استان اشاره کرد و افزود: به عنوان مثال برای اصلاح یک شکستگی در جمعه بازار، مراحل مختلفی چون مجوز شهرداری و جلب رضایت مغازه داران طی شد که تلاش می شود این روند طولانی اصلاح شود.
وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات آب و فاضلاب استان نبود زیرساخت‌هایی مانند مخازن ذخیره آب به اندازه نیاز است، به طوری که در شهر یاسوج نیاز به ۹۰ هزار متر مکعب مخزن است اما تنها ۳۲ هزار متر مکعب مخزن وجود دارد.
صالحی اظهار کرد: در دولت سیزدهم مخزن پنج هزار متر مکعبی مادوان و یک مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی در بالای شهر یاسوج در دستور کار قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: شبکه آب آشامیدنی استان هشت هزار کیلومتر طول دارد که ۴۰ درصد آن فرسوده است.
صالحی گفت: در سایر شهرهای کهگیلویه و بویراحمد نیز از منابع مختلف از جمله اعتبارات داخلی اصلاحاتی در حال انجام است و تقریبأ شهری نیست که پروژه ای در زمینه اصلاح و توسعه خطوط آب در حال اجرا نباشد.
صالحی بیان کرد: در ۲ سال اخیر تکمیل آبرسانی به ۱۰۲ روستای محروم استان برای جمعیتی بیش از ۲۳ هزار نفر اجرایی و باعث شد رتبه دوم کشور در زمینه روند عملیات اجرایی پروژه های محرومیت زدایی را کسب کنیم.
کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۲۶۰ هزار مشترک آب دارد که ۱۹۰ مشترک آب این استان ساکن شهرها و مابقی در روستاها سکونت دارند.

  • خبرنگار:قاسم خشت‌زر
  • منتشر کننده:مریم حاج‌نوروز نظری/ سردبیر

اخبار مرتبط