برق
1402/08/19 12:04

تأمین برق پایدار صنایع یزد با احداث خط 63 کیلوولت منطقه ویژه اقتصادی

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد، جزییات احداث خط انتقال 63 کیلوولت منطقه ویژه اقتصادی یزد به‌منظور تأمین برق پایدار صنایع منطقه را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، ابوالفضل اسدی با اشاره به اینکه خط انتقال 63 کیلوولت منطقه ویژه اقتصادی یزد به طول 3 کیلومتر از پست 400 کیلوولت شهید سامعی آغازشده و تا پست منطقه ویژه اقتصادی یزد نیز ادامه خواهد داشت،‌ افزود:‌ در حال حاضر اجرای طرح مذکور از پیشرفت 80 درصدی برخوردار است.
 وی با اشاره به اینکه طرح مذکور بر اساس تفاهم‌نامه شرکت برق منطقه‌ای یزد، شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و باهدف تأمین برق پایدار 6 شهرک صنعتی استان شکل‌گرفته است؛‌ تصریح کرد: با تلاش شرکت برق منطقه‌ای یزد، مناقصه‌های مرتبط با اجرای این طرح با موفقیت برگزارشده و خوشبختانه با مشارکت شرکت شهرک‌های صنعتی یزد، پیشبرد پروژه در وضعیت خوبی است.
علیرضا رفیعی معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای یزد نیز با بیان اینکه احداث خط انتقال 63 کیلوولت منطقه ویژه اقتصادی یزد با اعتباری بالغ‌دبر 8 و نیم میلیارد تومان و از ابتدای سال جاری آغاز شده است، ادامه داد:‌ امید است با تداوم مشارکت مناسب شرکت شهرک‌های صنعتی، خط مذکور تا پایان دی‌ماه سال جاری به بهره‌برداری برسد.
وی در تشریح ویژگی شاخص این طرح گفت:‌ برج‌های استفاده‌شده در این خط برای اولین بار در شرکت برق منطقه‌ای یزد طراحی و بهینه‌سازی شده و حدود 17 درصد در وزن آهن‌آلات مورداستفاده صرفه‌جویی شده است.

  • خبرنگار:محمدعلی زاهدی
  • منتشر کننده:مریم حاج‌نوروز نظری/ سردبیر

اخبار مرتبط