فرهنگی
1402/08/13 14:32

بیانیه شورای فرهنگی وزارت نیرو به مناسبت فرا رسیدن 13 آبان

شورای فرهنگی وزارت نیرو با صدور بیانیه‌ای به مناسبت فرا رسیدن 13 آبان، جنایات گسترده رژیم صهیونسیتی اسرائیل علیه مردم غزه و کشتار کودکان، زنان و غیرنظامیان و بمباران مناطق مسکونی و حمله به بیمارستان ها و کادر درمان را محكوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)،متن کامل این بیانیه که به امضای احمد حیدری رئیس شورای فرهنگی وزارت نیرو رسیده ، به شرح زیر است؛

13 آبانماه، روز ملی مبارزه با استكبار جهانی، روز ملی مقاومت و ایستادگی مردم شریف ایران اسلامی در مقابل قدرت طلبی و سلطه گری استكبار جهانی و در رأس آن آمریكای جهانخوار و خبیث و بلكه یكی از نقاط عطف تاریخ بشر در شكستن ه‍ژمونی طاغوت و هیمنه پوشالین استكبار است كه به حق امام خمینی(ره) آن را انقلاب دوم نامیدند.
دانشجویان پیرو خط امام با نگاه به اقدامات خصمانه آمریکا علیه مردم ایران که نقطه برجسته و آغازین آن کودتای ۲۸ مرداد بود، سفارت آمریکا را به تسخیر درآوردند. این اقدام ابتدا در اعتراض به پناه دادن به شاه مخلوع توسط آمریکا صورت گرفت که با حمایت و پشتیبانی مردم به یک حرکت عظیم برای مبارزه با استکبار تبدیل شد.
مردم بزرگ ایران که حماسه ۱۳ آبان ۵۸ را رقم زدند و آغازگر شکست هیمنه آمریکا شدند، به لطف خدا و با همراهی ملت‌های منطقه خروج آمریکایی‌ها از منطقه را که از سال‌ها پیش آغاز شده به سرانجام خواهند رساند و آنچه این روزها در نبرد با صهیونیست‌ها رخ می‌دهد قطعاً به پیروزی نهایی ملت فلسطین خواهد انجامید.در این ایام به طور متوسط در سرزمین تحت اشغال فلسطین ده‌ها زن و كودك و پیر و جوان به شهادت می‌رسند.
امروز فلسطین اشغالی به بزرگترین قتلگاه كودكان و زنان در سراسر جهان تبدیل شده است و رژیم صهیونیستی که تمام رکوردها در جنایت و تروریسم دولتی را داراست، اینک رکورد کشتار هدفمند كودكان و زنان، قطع اینترنت و جلوگیری از اطلاع‌رسانی رسانه ها را نیز به خود اختصاص داده است.
شورای فرهنگی وزارت نیرو و مهندسان و فعالان صنعت آب و برق جنایات گسترده رژیم صهیونسیتی اسرائیل علیه مردم غزه و کشتار کودکان، زنان و غیرنظامیان و بمباران مناطق مسکونی و حمله به بیمارستان‌ها و کادر درمان را محكوم کرده و از ملل آزاده جهان می‌خواهد كه در برابر جنایت‌های جنگی رژیم جنایتكار صهیونیستی سكوت نكنند و بپا خیزند.
شورای فرهنگی وزارت نیرو بار دیگر ضمن میثاق دوباره با آرمان‌های امام راحل و تبعیت از اوامر ولی امر مسلمین، حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)، با حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی 13 آبان تنفر و انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام می‌كند و با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای 13 آبان و دانشجویان پیرو خط امام (ره)، حمایت همه جانبه مهندسان و فعالان صنعت آب و برق از مردم مظلوم و ستمدیده و قهرمان و آزاده فلسطینی را وظیفه خود دانسته و آمادگی خود را جهت ایفای بیش از پیش در جهت تأمین نیازهای آب و برق مردم غزه و آگاهی بخشی از مظلومیت ملت فلسطین با حضور در کنار رسانه‌های محور مقاومت در برابر ظلم و استکبار جهانی اعلام می دارد.
  • خبرنگار:هدی فکری
  • منتشر کننده:مریم حاج‌نوروز نظری/ سردبیر

اخبار مرتبط