برق، فرهنگی، عمومی
1402/08/10 10:41
در نیمه دوم سال جاری اجرایی می‌شود

آغاز اردوهای بازدید دانشجویان از بزرگترین نیروگاه بخاری کشور+عکس

همزمان با نیمه دوم سال جاری برگزاری اردوهای بازدید دانشجویان از نیروگاه رامین اهواز به عنوان بزرگترین نیروگاه بخاری کشور آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، با گذر از پیک برق تابستان و آغاز سال تحصیلی جدید ، اردوهای راهیان پیشرفت دانشجویان و دانش آموزان در راستای شناخت آنها از فرایند تولید برق نیروگاهها ، و نیز پیچیدگی و سختی‌های تولید این انرژی حرارتی در این نیروگاه آغاز شد.
در این بازدیدهای علمی دانشجویان و دانش آموزان مقطع راهنمایی به بالا با حضور در بخشهای مختلف نیروگاه با فرایند تولید این انرژی حیاتی و چالشهای آن آشنا می شوند تا شاهد ارتقاء سطح آگاهی دانشجویان و دانش آموزان از تولید برق بوده و زمینه ارتباط صنعت با دانشگاه بیش از پیش بهبود یابد.
بنا بر این گزارش در نیمه دوم سال گذشته نیز همزمان با شروع سال تحصیلی بیش از 1300 نفر از دانشجویان و دانش آموزان ضمن حضور در نیروگاه رامین اهوازاز نزدیک با فرایند و سختی‌های تولید برق آشنا شده‌اند.
نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگ‌ترین نیروگاه بخاری کشوراست و نقش مهمی در تأمین برق مورد نیاز مردم و صنایع استان خوزستان و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا می‌کند.
  • خبرنگار:داوود سلیمانی
  • منتشر کننده:مریم حاج‌نوروز نظری/ سردبیر

اخبار مرتبط