آب و فاضلاب
1402/03/10 14:56

بهره‌مندی 1500 خانوار روستایی در شهرستان نکا با تکمیل طرح جهاد آبرسانی

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان نکاء در استان مازندران گفت: با تکمیل طرح آبرسانی به مجتمع شهدای هزار جریب، 1500 خانوار از نعمت آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "الیاس صحراگرد" با بیان اینکه، عملیات اجرایی طرح آبرسانی به مجتمع شهدای هزارجریب با اعتباری به مبلغ 20 میلیارد تومان از محل محرومیت‌زدایی طرح جهاد آبرسانی در حال اجراست، افزود: تاکنون عملیاتی شامل اجرای خط انتقال به طول 20 کیلومتر، بهسازی یک دهنه چشمه با دبی 15 لیتر در ثانیه و احداث 4 باب مخزن ذخیره به حجم 450 متر مکعب  انجام شده است.
وی، اعتبار صرف شده تاکنون را  13 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: برای تکمیل این طرح آبرسانی اجرای 5 طرح برق و تجهیز 6 ایستگاه پمپاژ باقیمانده است.
مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان نکاء با اشاره به احداث مخزن ذخیره 300 مترمکعبی و اجرای 13 هزار و 500متر شبکه توزیع در این مجتمع طی سالهای گذشته گفت: با اتمام عملیات اجرایی این طرح آبرسانی 11 روستا شامل سارم-درم- ایویم- درزیکلا-استخر پشت-ملاخیل-سفل میان، همچنین بوروا، حسین‌آباد، شیت و اریم با 1500 خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.
  • خبرنگار:بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر

اخبار مرتبط