آب و فاضلاب
1402/03/10 14:57
با اجرای سازه‌ اتصال سوئیچ تونل فاضلاب کمیل صورت می‌گیرد؛

انتقال مازاد ورودی فاضلاب خام تصفیه‌خانه جنوب به تصفیه‌خانه غرب تهران

با اجرای سازه‌ اتصال سوئیچ تونل فاضلاب خیابان کمیل، مازاد ورودی فاضلاب خام تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران به تصفیه‌خانه فاضلاب فیروز بهرام منتقل می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیر امور نظارت بر اجرای شبکه شرکت فاضلاب تهران گفت: با بهره‌برداری کامل از این طرح 511 لیتر بر ثانیه از مازاد فاضلاب ورودی به تصفیه‌خانه جنوب کاسته و به ظرفیت تصفیه‌خانه غرب افزوده می‌شود.
"سیدمحمد حسینی‌بیوکی" با اشاره به وارد مدارشدن تصفیه‌خانه فیروز بهرام افزود: اجرای این پرو‌ژه راهکاری کاربردی برای تعدیل ظرفیت تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران و بهره‌مندی سریع‌تر شهروندان از خدمات دفع بهداشتی فاضلاب خواهد بود.
وی با بیان این‌که هم اکنون این تغییر مسیر در میدان حر و خیابان اسکندری به مرحله بهره‌برداری رسیده است، افزود: با اتمام این پروژه خطوط بالادست خیابان کمیل در سه تقاطع خیابان‌های خوش، قصرالدشت و جیحون به تونل فاضلاب کمیل متصل و به سمت تصفیه‌خانه غرب  منتقل می‌کند.
گفتنی است، تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران در منطقه فیروز بهرام واقع شده و هم اکنون چهار فاز این تصفیه‌خانه در مدار بهره‌برداری قرار دارد. این تصفیه‌خانه بخش‌­هایی از مناطق 1، 2، 3، 5، 6، 10، 11، 17، 18 ،21 ، 22 و کل منطقه 9  شهرداری تهران را تحت پوشش قرار می‌دهد.

  • خبرنگار:رویا مرادی زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر

اخبار مرتبط