آب و فاضلاب
1402/03/08 07:22

روستاهای مشمول طرح جهاد آبرسانی در مازندران افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مازندران گفت: با پیش‌بینی 3300 میلیارد ریال اعتبار، تعداد روستاهای طرح جهاد آبرسانی وزارت نیرو در این استان به 200 روستا افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "بهزاد برارزاده" در حاشیه بازدید معاون امور زیربنایی قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) از طرح‌های محرومیت‌زدایی اظهار داشت: این طرح با عنایت مقام معظم رهبری از محل اعتبار صندوق توسعه ملی و بودجه عمومی دولت شروع و در سال 1400 مقرر شد اعتباری با عنوان محرومیت‌زدایی با استفاده از ظرفیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان بسیج سازندگی ، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد برکت، بنیاد علوی، بنیاد مستضعفان و ... تخصیص و عملیات آبرسانی صورت گیرد.
وی افزود: در همین راستا شورایی تحت عنوان جهاد آبرسانی تشکیل و با عقد قرارداد با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع)  این طرح بزرگ عملیاتی شد.
وی از اجرای این طرح در 19 مجتمع آبرسانی با 128 روستای تحت پوشش خبر داد و گفت: مقرر شده تعداد روستاهای بهره‌مند در این طرح به 200 روستا ارتقاء یابد و برای اجرای این پروژه‌ها نیز 3300 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده تا طی 30 ماه  به اجرا در آید.
برارزاده افزود: در حال حاضر پیشرفت پروژه‌های محرومیت‌زدایی در استان بیش از 40 درصد است در همین راستا پیگیر عقد قرارداد فاز دوم طرح محرومیت‌زدایی با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) برای حدود 600 روستای دیگر با مبلغ حدود 17000میلیارد ریال هستیم.

  • خبرنگار:بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر

اخبار مرتبط