آب و فاضلاب
1401/05/13 14:31
با اقدام گروه‌های عملیاتی؛

شبکه آبرسانی شهرها پایدار است

تیم‌های عملیاتی ویژه و واکنش سریع شرکت‌های آبفای استان‌های کشور، خسارات واردشده به تاسیسات آبرسانی و شبکه توزیع آب را که در اثر بارندگی شدید و سیلاب اخیر ایجاد شده بود برطرف کرده‌ و در حال حاضر آبرسانی به همه شهرها به صورت پایدار و طبق روال گذشته در حال انجام است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با هشدارهای به‌موقع و آمادگی قبلی، تیم‌های عملیاتی بر اساس روش‌های اجرایی استاندارد از قبل تعریف شده، تعمیرات شبکه آبرسانی در مناطق آسیب‌دیده با سرعت انجام شد و در حال حاضر آب شرب تمامی مناطق سیل‌زده در مدار بهره‌برداری قرار دارد.

پایداری کمی و کیفی آب شرب تمام روستاهای مازندران
بارندگی شدید و سیلاب در استان مازندارن موجب ورود گل و لای به حوضچه‌های تصفیه‌خانه آب شرب کلاردشت و از مدار خارج شدن این تصفیه خانه شد و روستاهای زیر پوشش 150 لیتر در ثانیه دچار کمبود آب شدند.
همچنین به 159 کیلومتر خطوط انتقال، 118.5 شبکه توزیع و  هفت باب از مخازن ذخیره آب خساراتی وارد و آب شرب تعدادی از روستاها قطع شد.
از همان ساعات اولیه جاری شدن سیلاب با تشکیل تیم‌های ارزیاب و واکنش سریع و بررسی ابعاد خسارت اقدامات همچون شست‌وشوی حوضچه‌ها و آبگیر تصفیه‌خانه آب کلاردشت، راه‌اندازی مجدد تصفیه‌خانه و اعزام تانکر سیار آبرسانی به روستاهای سیل‌زده آغاز شد.
با گندزدایی آب مخازن و شبکه روستاهای سیل‌زده، توزیع پودر کلر برای ضدعفونی و نصب مخزن پلیمری 5000 متر مکعبی کیفیت آب روستاهای و شهرهای سیل‌زده پایدار شد.

آب شرب روستاهای استان فارس در مدار است
سیلاب روزهای گذشته به زیرساخت‌های آبرسانی هفت شهر و ۱۶۳ روستا در ۱۹ شهرستان استان فارس، آسیب‌های جدی وارد کرد که با اقدامات به موقع و تلاش شبانه‌روزی اکیپ‌های فنی و بهره‌برداری آبفای استان فارس و امور آبفای شهرستان‌های تابعه، زیرساخت‌ها به طور موقت مرمت شد و آب شرب همه شهرهای دچار بحران وصل شد.

پایداری آب شرب ۷ روستای بخش عقیلی گتوند
با تلاش اکیپ‌های عملیاتی شکستگی خط انتقال آب شرب گتوند ترمیم و آب شرب هفت روستای بخش عقیلی گتوند مجددا برقرار شد.

میزان آب ورودی به شهرستان گناوه به روال عادی برگشت
با افزایش میزان آب ورودی به استان بوشهر و وارد مدار شدن تصفیه‌خانه آب، دبی آب ورودی شهرستان گناوه به روال عادی برگشت.
سیلاب موجب کاهش ورودی آب به شبکه آبرسانی برخی از شهرستان‌های استان بوشهر شده بود که با تلاش گروه‌های عملیاتی شرکت آب و فاضلاب، دبی آب ورودی شهرستان گناوه به روال عادی برگشت.

  • خبرنگار:مینو عطابخشی کاشی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر

اخبار مرتبط