1401/04/13 14:03

اجرای عملیات آبرسانی به محل کمپ زلزله زدگان بندرلنگه/ خدمات‌رسانی آبفا در سایه‌خوش بدون وقفه ادامه دارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در ادامه رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان سایه خوش و روستاهای آسیب دیده بندرلنگه از آبرسانی به محل کمپ ایجاد شده برای اسکان موقت حادثه دیدگان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عبدالحمید حمزه‌پور" در بازدید روز دوم از سایه‌خوش و روستاهای آسیب‌دیده با بیان اینکه خدمات‌رسانی آبفا در دو روز اخیر بدون وقفه ادامه داشته است، افزود: با تلاش‌های اکیپ اتفاقات آبفا ابتدا در روز شنبه، اقدامات فوری برای وصل مجدد آب مشترکان انجام و با اتمام عملیات، آبرسانی از طریق شبکه توزیع از سر گرفته شد.
مدیرعامل آبفای هرمزگان با بیان اینکه خدمت‌رسانی به روستاهای آسیب دیده از ساعات اولیه وقوع زلزله آغاز شد، افزود: با وجود آسیب به شبکه توزیع و انتقال برق سایت آب‌شیرین‌کن، آبفا اقدام به استقرار یک دستگاه دیزل ژنراتور کرد تا روند آبرسانی سریع تر انجام شود.
 به گفته وی، اقدامات آبفا و حضور اکیپ رفع اتفاقات در محل حادثه، عملیات وصل مجدد آب را تسریع بخشید به‌طوری‌که تا ظهر روز حادثه، آب روستای سایه‌خوش وصل شد.
به گفته حمزه‌پور، با توجه به وارد آمدن آسیب به تأسیسات لوله داخل منازل، اقدامات مورد نیاز در روز دوم نیز انجام که خوشبختانه روند مناسبی طی شد و خانوارهای بهره‌مند از آب شرب افزایش یافت.
حمزه‌پور همچنین از آبرسانی به محل کمپ زلزله زدگان خبر داد و گفت: هم اکنون آب این کمپ وصل شده و خانوارهایی که در این محل اسکان یافته‌اند نیز از آب شرب بهره‌مند هستند.
وی ادامه داد: با هدف رفع نیاز آبی خانوارهایی که شبکه داخلی منازل شان آسیب دیده، آبرسانی سیار در حال انجام است.
به گفته مدیرعامل آبفای هرمزگان، در این روستا ۱۰ مخزن ذخیره ثابت نیز با حجم ۵۰ هزار لیتر مهیا شده تا اهالی از این طریق نیازشان را تامین کنند.
  • خبرنگار:زهرا بیگلری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر