برق
1401/04/12 10:56

آخرين وضعيت تامين برق مناطق زلزله زده هرمزگان/ نصب كولر در چادرهاي زلزله زدگان

مديركل نظارت برمهندسي و راهبري شبكه برق گفت: تامين روشنايي و سيستم سرمايشي موقت براي چادرهاي زلزله زدگان در حال انجام است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مسعود صادقي" كه در منطقه زلزله‌زده هرمزگان حاضر شده، اظهار کرد: با تلاش‌هاي صورت گرفته، ايمن‌سازي شبكه برق كليه ساختمان‌هاي آسيب ديده به منظور اطمينان از عدم برق گرفتگي مردم در مناطق زلزله زده هرمزگان انجام شده است.
صادقي ادامه داد: تاكنون روشنايي خيابان‌ها و كوچه‌ها متصل شده و شبكه برق فشار متوسط و فشار ضعيف در سایه خوش برقرار شده است.
وي ياداور شد: همچنين شبكه‌ها و پايه‌هاي سقوط كرده برق نيز در حال اصلاح است كه پيش‌بيني مي‌شود اين مشكل هم تا پايان امروز رفع شود.
صادقي در خصوص تامين روشنايي و سيستم سرمايشي موقت براي چادرهاي زلزله زدگان نيز گفت: عمليات برق‌رساني به چادرهاي زلزله زدگان در حال انجام بوده و چادرها به طور موقت مجهز به روشنايي و كولر خواهند شد.
مديركل نظارت برمهندسي و راهبري شبكه برق اظهار کرد: عمليات اصلي در محور مزارع پرورش ميگو نيز در حال انجام است و بخش زيادي از مشكلات در اين مسير نيز رفع شده و با توجه به نياز به چاله‌كني و نصب تيرهاي جديد برق در برخي از مناطق اين مسير، تلاش براي رفع اشكالات براي حدود 3 مگاوات باقي مانده از 15 مگاوات با سرعت در حال انجام است.
بر پايه اين گزارش، بامداد روز گذشته (شنبه 11 تيرماه) زمين لرزه‌اي به بزرگي 6.1 ريشتر منطقه‌اي به نام سايه خوش حد فاصل بندرخمير و بندر لنگه را لرزاند و باعث تخريب خانه‌ها در مناطق روستايي شد.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر