آب
1401/04/12 12:41

کاهش 40 درصدی حجم مخازن سدهای استان مرکزی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی از کاهش 40 درصدی حجم آب مخازن سدهای استان مرکزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عزت اله آمری" گفت:  هم اکنون میزان کل حجم آب ذخیره شده در مخازن سدهای تأمین آب شرب استان به حدود 142 میلیون مترمکعب رسیده که در مقایسه با ذخیره 243 میلیون مترمکعبی سدها در مدت مشابه سال گذشته، بیانگر کاهش40 درصدی در ذخایر سدهای استان است.
وی با اشاره به کاهش میزان نزولات جوی و کاهش قابل ملاحظه حجم آب موجود در پشت سدها افزود: برای عبور از پیک کم آبی در تابستان باید تمامی شهروندان در مصرف آب صرفه جویی داشته باشند.
وی با تأکید بر اینکه بیشترین منابع آب استان در بخش کشاورزی مصرف  می شود، از کشاورزان استان درخواست کرد از کشت محصولات پرمصرف از جمله صیفی جات و همچنین آبیاری در ساعات گرم شبانه روز به منظور کاهش تلفات آب اکیداً خودداری کنند.
وی با اشاره به آخرین وضعیت مخازن سدهای استان مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر حجم کل ذخیره مخزن سد کمال صالح 53 میلیون مترمکعب و حجم کل ذخیره مخزن سد الغدیر ساوه 89 میلیون مترمکعب است.
به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی در حال حاضر میزان  آب ورودی به‌ سد کمال صالح حدود 360 لیتر در ثانیه و میزان آب ورودی به سد الغدیر ساوه 700 لیتر در ثانیه است.
  • خبرنگار:سمانه کمال‌آبادی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر