آب و فاضلاب
1401/04/11 12:46
مدیرعامل آبفای هرمزگان در بازدید از مناطق زلزله زده:

تولید آب در سایت آب‌شیرین‌کن مناطق زلزله‌زده هرمزگان از سر گرفته شد/ استقرار 4 تانکر برای آبرسانی سیار در سایه‌خوش و روستاهای مجاور

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از دستور وزیر نیرو برای بسیج کلیه امکانات برای تامین نیاز آبی مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: مشکلی در توزیع آب نیست و تا پایداری شرایط، چهار تانکر برای آبرسانی سیار در سایه‌خوش و روستاهای مجاور مستقر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عبدالحمید حمزه‌پور" در بازدید از مناطق زلزله‌زده با بیان اینکه زلزله بامداد امروز شنبه باعث وارد آوردن خسارت به تاسیسات آبفا شده است، تصریح کرد: وزیر نیرو از همان ابتدای حادثه موضوع آبرسانی به مناطق زلزله زده را رصد و دستور بسیج امکانات برای رفع نیاز آبی ساکنان را داد، در همین راستا با توجه به شرایط حاکم بر روستای سایه خوش و با هدف تامین نیاز آبی مردم، تا پایداری شرایط آبرسانی سیار در حال انجام است.
مدیرعامل آبفای هرمزگان با بیان اینکه مدیریت بحران آبفا پس از وقوع زلزله تشکیل و برنامه‌ریزی برای تامین نیاز آبی مناطق زلزله زده در دستور کار قرار گرفت، افزود: در حال حاضر چهار تانکر برای آبرسانی سیار پیش‌بینی شده که با توجه به نزدیکی روستای سایه‌خوش به بندرخمیر، آب مورد نیاز این روستا بوسیله تانکرهای آبرسانی از نزدیک‌ترین نقطه که شهر خمیر است، در حال تامین است.
به گفته حمزه‌پور، شرکت آبفا تمام توان خود را برای تامین آب سایه‌خوش تا وصل شدن برق سایت آب‌شیرین‌کن به کار گرفت و اکنون با مرتفع شدن این مشکل، تامین آب این مناطق از طریق سایت آب‌شیرین‌کن در حال انجام است.
مدیرعامل آبفای هرمزگان همچنین از حضور چهار اکیپ اتفاقات آب در منطقه زلزله‌زده خبر داد و گفت: در این زلزله شبکه‌های فرعی و اتصالات آب آسیب دیده‌اند که نیروهای اتفاقات آبفا در حال رفع آن هستند.
به گفته وی، عمده روستاهای مناطق زلزله زده به‌صورت مجتمعی آبرسانی می‌شوند که به علت قطعی برق سایت‌آب‌شیرین‌کن در زمان زلزله از مدار خارج شد که با رفع مشکل برق، تولید آب از سر گرفته شد.
حمزه پور ادامه داد: در حال حاضر به دلیل وجود مخازن ذخیره در منازل، مشکلی در توزیع آب نیست و خانوارهایی که به آب نیاز پیدا کنند بوسیله تانکرهای اعزام شده آبرسانی می‌شوند.
مدیرعامل آبفای هرمزگان همچنین از ارسال آب‌های بسته‌بندی به مناطق زلزله زده خبر داد و افزود: آب‌های بسته بندی شده از بندرعباس در حال بارگیری است که بزودی به این منطقه خواهد رسید.
  • خبرنگار:زهرا بیگلری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر