آب و فاضلاب
1401/04/07 09:02
معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد:

اجرای طرح جهاد آبرسانی در 7 هزار و 140 روستای کشور

معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: 19 هزار میلیارد تومان برای آبرسانی به 7 هزار و 140 روستای کشور در قالب طرح جهاد آبرسانی هزینه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مجید آقازاده" در حاشیه سفر به استان گیلان که به منظور بررسی روند اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی صورت گرفت، خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم با رویکردی انقلابی تمام توان خود را برای رفع محرومیت روستاها بکار گرفته و در این راستا 7 هزار و 140 روستای کشور به شبکه آب شرب سالم و بهداشتی متصل می‌شود.
وی افزود: بر اساس قرارداد منعقده با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و در قالب طرح جهاد آبرسانی جمعیتی بیش از 3 میلیون نفر در این روستاها از آب آشامیدنی پایدار، سالم و با کیفیت بهره‌مند خواهند شد.
به گفته معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، اعتبار پیش‌بینی شده برای اجرای طرح عظیم جهاد آبرسانی در کشور 19 هزار میلیارد تومان است که برای آبرسانی به این روستاها 394 حلقه چاه، 674 باب مخزن، 1670 واحد ایستگاه پمپاژ، 9 هزار و 700 کیلومتر خط انتقال و 12 هزار کیلومتر شبکه توزیع اجرا می‌شود.
آقازاده اضافه کرد: با اجرای این طرح در مدت 30 ماه، شاخص بهره‌مندی روستاهای کشور از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی از 82.6 درصد به حدود 95 درصد ارتقا خواهد یافت.
این مقام مسئول همچنین از اجرای عملیات آبرسانی در 3 هزار روستای کشور از محل طرح ملی خبر داد و گفت: آبرسانی به 5 هزار روستای کشور نیز توسط خیرین عزیز در دست انجام است.
  • خبرنگار:لیلا علیزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر