انرژی های نو
1401/04/02 18:12
با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس سازمان ساتبا انجام شد؛

افتتاح نیروگاه خورشیدی ۲.۵ مگاواتی در یزد

نیروگاه خورشیدی ۲.۵ مگاواتی آفتاب تابان گاریزات شهرستان تفت در استان یزد با حضور ویدئوکنفرانسی معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، نیروگاه خورشیدی ۲.۵ مگاواتی آفتاب تابان گاریزات در منطقه گاریزات شهرستان تفت استان یزد روز پنجشنبه با حضور ویدئوکنفرانسی «محمود کمانی» معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا و با حضور معاونان و مدیران ساتبا و مسئولان استانی و محلی یزد افتتاح شد. 
این نیروگاه با سرمایه‌گذاری اولیه ۴۳ میلیارد تومان از طریق قرارداد خرید تضمینی برق با ساتبا توسط بخش خصوصی در مساحت ۴.۵ هکتار احداث شده است. 
این نیروگاه با تولید سالیانه ۴.۳۸ میلیون کیلووات ساعت برق به‌ویژه در فصل پیک مصرف برق، کمک شایانی به مدیریت شبکه استان یزد خواهد کرد. 
بر این اساس، با تولید برق این نیروگاه سالانه از مصرف ۱.۱۸ میلیون متر مکعب معادل گاز طبیعی و انتشار ۲.۴۴ هزار تن آلاینده‌های زیست محیطی جلوگیری کرده و باعث صرفه‌جویی ۰.۹۶ میلیون لیتر آب در فرآیند تولید برق می‌شود. 
این گزارش می‌افزاید، در بخش اشتغال‌زایی (به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم) در زمان احداث برای ۴۰۰ نفر و در زمان بهره‌برداری برای ۸ نفر اشتغال‌زایی داشته است.
  • خبرنگار:سمیرا منشی‌پور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر