کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1401/03/30 11:14
مدیرعامل آب و فاضلاب گلستان در برنامه زنده تلویزیونی:

شتاب آبرسانی به روستا‌های گلستان با اجرای طرح جهاد آبرسانی/ ۶۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای ۴۳۲ روستا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان از اجرای طرح آبرسانی به ۴۳۲ روستای این استان در قالب طرح جهاد آبرسانی با بیش از ۶۱۴ میلیارد تومان اعتبار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ایرج حیدریان" در این‌باره گفت: با اهتمام وزارت نیرو، برنامه‌ریزی شده به ۴۳۲ روستای فاقد شبکه آب شرب در سطح استان گلستان، با اعتبار ۶۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عملیات آبرسانی صورت گیرد.
وی ادامه داد: در این راستا، حفر ۳۰ حلقه چاه ، ایجاد هزار و ۲۹۱ کیلومتر خطوط شبکه انتقال آب، ساخت مخزن ۲۲ هزار مترمکعبی آب و تاسیس ۱۰ ایستگاه پمپاژ آب از جمله اقداماتی است که برای آبرسانی به این روستا‌ها انجام خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان همچنین با بیان اینکه منابع آبی هزار و ۷۸ روستا و شهر در گلستان از منابع زیرزمینی و از ۶۲۵ حلقه چاه آب تامین می‌شود افزود: در حال حاضر در استان هزار و ۶۷۶ لیتر در ثانیه کمبود منابع تأمین آب شرب داریم و برنامه‌ریزی‌های مشترکی با آب منطقه‌ای برای برطرف کردن این کمبود‌ها شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته در برخی نقاط استان مردم قطعی آب ۱۳ ساعته را تجربه می‌کردند و امسال شرایط تا حدودی بهتر شده است افزود: برای جبران کمبود آب در استان از پارسال تا کنون ۱۵ حلقه چاه به مدار بهره برداری اضافه شده و ۲۰ حلقه چاه هم در حال حفاری و تجهیز است، همچنین برنامه‌ریزی شده تا ۵۰ درصد از میزان کمبود آب در استان طی یک سال آینده جبران شود.
  • خبرنگار:ولی‌الله ساور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر