کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1401/03/30 06:36

آبرسانی به 37 روستای شهرستان بیجار در قالب طرح جهاد آبرسانی انجام می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان گفت: پروژه آبرسانی به 37 روستای شهرستان بیجار با اعتبار 28.5 میلیارد تومان در راستای جهاد آبرسانی به روستاهای استان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد فرهاد" در جریان سفر به شهرستان بیجار و بازدید از پروژه‌های آبرسانی این شهرستان که با حضور  استاندار صورت گرفت، گفت: جهاد آبرسانی به روستاهای محروم کشور توسط وزارت نیرو به منظور تأمین آب 10 هزار روستای کشور تشکیل شد که سهم استان کردستان آبرسانی به ۱۶۹ روستا با اعتبار بالغ بر ۵۲۷ میلیارد تومان است.
مدیرعامل آبفای کردستان با اشاره به اینکه این پروژه طی ۳۰ ماه در استان اجرا می‌شود، گفت: اجرای آن به قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) واگذار شده که معین آن در استان سپاه بیت المقدس کردستان است.
وی با بیان اینکه تخصیص ابلاغی در سال جاری برای این طرح 356 میلیارد تومان است، افزود: اطمینان داریم با همکاری سپاه پاسداران اجرای این پروژه سرعت مطلوبی خواهد داشت و به زودی شاهد بهره‌مندی مردم 169 روستای مذکور از این خدمات خواهیم بود.
فرهاد افزود: سهم شهرستان بیجار از این طرح 37 روستا شامل 23 روستای چنگ الماس  به صورت مجتمع شاهگدار و 14 تک روستا با تخصیص  28.5 میلیارد تومان است.
  • خبرنگار:ادریس شریفی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر