کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1401/03/28 13:09

اجرای ۳ طرح بزرگ برای آبرسانی به ۲۸۸۳ روستای سیستان و بلوچستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: سه طرح بزرگ و بی‌نظیر جهت آبرسانی به ۲۸۸۳ روستای سیستان و بلوچستان در دست اجراست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا قاسمی"، امروز در کمیته برنامه‌ریزی مشترک شهرستان‌های زاهدان، خاش، میرجاوه و تفتان با اشاره به اجرای سه طرح بزرگ آبرسانی استان گفت: بزرگترین طرح آبرسانی روستایی در تاریخ انقلاب با ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار، جهت آبرسانی به ۱۷۵۱ روستای سیستان و بلوچستان در دست اجراست.
وی با بیان اینکه ۲۵ درصد اعتبارات این طرح در کشور به استان سیستان و بلوچستان اختصاص دارد، افزود: قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و در استان نیروی زمینی قدس سپاه مجری این طرح در قالب طرح محرومیت‌زدایی است.
به گفته قاسمی، عملیات اجرایی ۴۰۰ روستا در قالب این طرح در حال انجام است که به زودی به بالغ بر ۷۰۰ روستا افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد: همچنین با تلاش و پیگیری‌های مسئولان و نمایندگان و عنایت ویژه وزارت نیرو مقرر شد، پروژه آبرسانی به ۶۳۲ روستا به طرح‌های ملی اضافه شود که حدود  هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این مهم اختصاص دارد.
وی با بیان اینکه آبرسانی ۵۰۰ روستا نیز سهمیه استان در حوزه مشارکت خیران است، افزود: بر این اساس، با اجرای این سه طرح آبرسانی به ۲۸۸۳ روستا در یک برنامه زمان‌بندی شده تا پایان دولت در دست اجرا قرار دارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از حمایت جدی استاندار، نمایندگان و سایر مسئولان امر جهت اجرای پروژه‌های آبی استان گفت: طبق عنایت مقام‌های استانی و کشوری آب به موضوع اول استان تبدیل شده، اما اعتقاد دارم که فرهنگ‌سازی در این حوزه موضوع پر اهمیتی است که باید ویژه به آن پرداخت.‌
وی با اشاره به اهمیت ویژه آب در استان خشک و پهناور سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به کاهش ۹۲ درصدی بارش‌ها در سال زراعی جاری با شدت خشکسالی در تمام نقاط استان مواجه هستیم.
وی با بیان اینکه به واسطه اقدام‌های صورت گرفته امسال اولین سالی است که در زاهدان قطع آب گزاش نشده است، ابراز امیدواری کرد: در تلاشیم شرایط در ادامه و در دیگر شهرها بر همین اساس پیش برود تا پیک تابستان را با کم‌ترین تنش پشت سر بگذاریم.
  • خبرنگار:نازنین کاوه بیرجندی/ دبیر بخش آبفا
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر