کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1401/03/25 18:45
مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری آب آبفای کشور:

نیازمند همراهی مردم برای اصلاح الگوی مصرف هستیم

مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در مورد قطع آب مشترکان بدمصرف و چگونگی شناسایی آن‌ها گفت: با توجه به الگوی تعریف شده مصرف برای همه شهرهای کشور (به تناسب به ویژگی‌های جغرافیایی) و محاسبه دقیق این الگو بر مبنای یک مصرف متعادل، اگر مصرف مشترکی بیش از آن باشد در دسته مشترکان بدمصرف محسوب است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا طباطبایی" افزود: با توجه به محدودیت منابع آبی کشور اجرای این برنامه ضروری است. هرچند که برنامه ما در گام نخست توجیه و تذکر است و ایمان داریم مردم فهیم کشورمان از محدودیت منابع آبی آگاهند و بخش عمده‌ای از آن‌ها با توجیه و تذکر الگوی مصرف را رعایت خواهند کرد و نیازی به قطع انشعاب نخواهد بود. اما در صورتی که تضییع حقوق دیگران با مصرف خارج از الگو ادامه یابد، بر اساس جداولی که طراحی شده از چند ساعت و چند روز در ماه قطعا انشعاب‌ها قطع خواهد شد.
وی ضمن توضیح در مورد اشتراک‌های چندواحدی در مجتمع‌های مسکونی و محاسبه کل تعداد افراد بهره‌مند از یک اشتراک افزود: برای تفکیک انشعاب‌ها ساز و کارهایی دیده شده که شهروندان متقاضی می‌توانند با مراجعه به شرکت‌های آب و فاضلاب از چگونگی آن مطلع شوند.  طباطبایی ادامه داد: درباره بحث مدیریت کمبودها سه فعالیت پیش رو داریم: مدیریت تامین یا همان فعالیت‌هایی که در حوزه شرکت‌های آب و فاضلاب برای تامین آب اجرا می‌شود؛ حوزه بعدی مدیریت توزیع است که نهایت تلاش برای کاهش هدررفت در این بخش از سوی همکاران ما انجام می‌شود و در حوزه سوم نیازمند همراهی مردم عزیز در مدیریت مصرف هستیم.
به گفته او از جمله اقدامات گسترده‌ای که در این حوزه می‌تواند از سوی مشترکان انجام شود، می‌توان به استفاده از کاهنده‌های مصرف و اصلاح رفتار مصرفانه اشاره کرد.
طباطبایی در پایان از مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هدررفت آب با سامانه 24 ساعته 122 شرکت‌های آب و فاضلاب در سطح کشور تماس بگیرند تا پیگیری و اصلاح انجام شود.
  • خبرنگار:مینو عطابخشی کاشی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر