کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1401/03/24 12:19
در جریان سفر رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو عنوان شد؛

احداث 7 مجتمع آبرسانی روستایی استان گیلان در قالب طرح جهاد آبرسانی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان گفت: به منظور ارتقای سطح کمی و کیفی آب شرب بالغ بر 382 هزار نفر از جمعیت روستایی گیلان، 7 مجتمع آبرسانی در 11 شهرستان این استان در قالب طرح جهاد آبرسانی، احداث می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مازیار علی‌پور" در جریان سفر رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو به استان گیلان و بازدید از پروژه‌های در دست اجرا گفت: از تعداد 711 روستای طرح جهاد آبرسانی، 85 روستای فاقد شبکه آب با جمعیتی بالغ بر 40 هزار نفر آبرسانی می‌شود و کمیّت و کیفیت آب شرب جمعیتی بیش از 342 هزار نفر در 626 روستای گیلان نیز در این پروژه ارتقا می‌یابد.
علی‌پور در ادامه با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح قرارداد همکاری به مبلغ 18 هزار میلیارد ریال منعقد شده است، افزود: این قرارداد شامل ساخت و راه اندازی 7 مجتمع آبرسانی در شهرستان‌های رشت، رودسر، املش، لنگرود، لاهیجان، آستانه، سیاهکل، رودبار، انزلی، تالش و آستارا است.
بر اساس این گزارش، "میثم جعفرزاده" رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو، در سفر خود به استان گیلان، با هدف اطلاع از روند اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی، از عملیات اجرایی پروژه آبرسانی به روستای خرشتم املش و خط انتقال مجتمع آبرسانی شهید خوش‌سیرت آستانه اشرفیه بازدید کرد.
این گزارش می‌افزاید، بعد از استان سیستان و بلوچستان، بیشترین حجم پروژه و اعتبارات محرومیت زدایی به استان گیلان اختصاص یافته که به زودی شاهد جهش خوبی در حوزه آب شرب روستایی این استان خواهیم بود.
  • خبرنگار:امیررضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر