کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1401/03/21 10:17

ظرفیت جدید آب‌شیرین‌کن هرمز وارد مدار بهره‌برداری شد/ تأمین نیاز آبی مرزنشینان و گردشگران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان گفت: ظرفیت جدید آب‌شیرین‌کن هرمز به میزان 800 متر مكعب در شبانه روز، وارد مدار بهره‌برداری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عبدالحمید حمزه‌پور" در آئین بهره‌برداری از این پروژه با بیان اینکه ظرفیت جدید آب‌شیرین‌کن با هدف تأمین نیاز آبی جزیره هرمز در ماه‌های گرم پیش‌رو و در فصول گردشگری راه‌اندازی شده است، افزود: جزیره هرمز هشت هزار و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که در فصول گردشگری این جمعیت به دو نیم برابر نیز می‌رسد، بنابراین ظرفیت جدید می‌تواند پاسخگوی نیاز آبی مردم در تابستان و همچنین جمعیت شناور جزیره در فصل گردشگری باشد.
وی با بیان اینکه تا پیش از این، ظرفیت تولید آب‌شیرین‌کن جزیره هرمز 1200 متر مکعب در شبانه روز بوده است، افزود: ظرفیت جدید، قابلیت شیرین‌سازی ۸۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز را دارد که با احتساب ظرفیت پیشین، تولید آب‌شیرین‌کن هرمز به دو هزار متر مکعب در شبانه روز خواهد رسید.
حمزه‌پور افزود: برای این ظرفیت اعتباری بالغ بر ۸۵ میلیار ریال هزینه شده است که افزایش ظرفیت تامین آب، ارتقای شاخص پایداری آبی و ارتقای شاخص‌های بهداشتی و زیست‌محیطی را همراه دارد.
به گفته وی، بازسازى و نوسازى سايت قديمى كه داراى طول عمر و قدمت بالایی است، در برنامه كارى قرار گرفته و تلاش مى‌کنیم تا پايان سال بطور كامل نوسازى شود.
  • خبرنگار:زهرا بیگلری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر