کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1401/03/03 12:01

چهارمین واحد گازی نیروگاه ایران ال ان جی بوشهر به بهره‌برداری رسید

چهارمین واحد گازی نیروگاه ایران ال ان جی بوشهر به ظرفیت 160 مگاوات به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، نیروگاه سیکل‌ترکیبی ایران ال ان جی به ظرفیت نامی یک‌هزار و 130 مگاوات دارای پنج واحد توربین گازی 162 مگاواتی، دو واحد توربین بخار 160 مگاواتی و پنج واحد بویلر بازیافت حرارتی (HRSG) هر یک به ظرفیت تولید 300 تن بخار در ساعت است که به منظور تامین برق و بخار مورد نیاز کارخانه تولید ال ان جی شرکت مایع‌سازی گاز طبیعی ایران در حال احداث است.
براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته واحد پنجم گازی این نیروگاه نیز تا انتهای خردادماه امسال با هدف تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز به شبکه سراسری برق کشور متصل خواهد شد که انرژی تولیدی این واحدها می‌تواند بخشی از کسری برق مورد نیاز کشور را جبران کند.
علاوه بر راه‌اندازی این واحدها، عملیات احداث پست 400 کیلوولت GIS جهت تزریق حداکثر توان تولیدی نیروگاه به شبکه سراسری و احداث دیزل‌خانه نیز در دستور کار قرار گرفته است که تا انتهای خردادماه با تکمیل این پست، اتصال هر پنج واحد گازی به شبکه امکان‌پذیر خواهد بود و عملا حبس تولید بواسطه ظرفیت پایین ترانس موجود رفع خواهد شد.
توان تولیدی نیروگاه نیز از طریق پست 230/400 کیلوولت و خطوط انتقال 400 کیلوولت به پست نیروگاه سیکل‌ترکیبی متمرکز پارس منتقل و از آنجا قابل تحویل به شبکه خواهد بود.
  • خبرنگار:رسول صادقی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر