کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1401/03/02 09:32
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان:

رشد ۱۱.۴ درصدی شاخص آبرسانی در دشتیاری با بهره‌مندی ۸۵۰۰ نفر از آب شرب پایدار

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: با تکمیل پروژه مجتمع آبرسانی دلگان‌ها در دشتیاری، شاخص بهره‌مندی از آب شرب روستایی در این شهرستان ۱۱.۴ درصد افزایش یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا قاسمی" با بیان این مطلب گفت: تامین آب شرب و بهداشتی از طریق تکمیل و اجرای شبکه توزیع مجتمع ۲۸ روستایی دلگان‌ها از جمله اقدام‌هایی است که در یک سال گذشته جهت بهره‌مندی ۸ هزار و ۵۰۰ نفر از مردم دشتیاری از آب پایدار، در این شهرستان اجرایی شد.
به گفته وی، مجتمع دلگان‌ها که در طرح آبرسانی زیرمجموعه سد پیشین قرار گرفته و در قالب این طرح عظیم اجرایی شده است، با اجرای ۴ کیلومتر لوله‌گذاری خط انتقال به سد زیردان متصل و به واسطه آن ۲۸ روستا از آب شرب پایدار سد بهره‌مند شدند.
این مقام مسئول با اشاره به حجم عملیات اجرا شده در پروژه مجتمع آبرسانی دلگان‌ها اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح ۹۱ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع آب شرب با انواع لوله‌های فایبرگلاس و پلی‌اتیلن ایجاد شده است.
وی تصریح کرد: این طرح چند سال متوقف بود که تکمیل آن بعد از یکپارچه‌سازی آب و فاضلاب شهری و روستایی مورد توجه ویژه آبفای استان قرار گرفت و با تخصیص اعتبارات لازم و تکمیل خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع روستاهای هدف، در سال ۱۴۰۰ وارد مدار بهره‌برداری شد.
به گفته قاسمی، با اجرای پروژه مجتمع آبرسانی دلگان‌ها، شاخص جمعیت بهره‌مند از آب شرب در شهرستان دشتیاری، ۱۱.۴ درصد ارتقا پیدا کرد.
  • خبرنگار:نازنین کاوه بیرجندی/ دبیر بخش آبفا
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر