کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1401/02/31 07:27
در دومین روز سفر معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور به مازندران صورت گرفت؛

بازدید معاون آبفای کشور از چندین طرح آبرسانی و تصفیه‌خانه آب و فاضلاب در شهرها و روستاهای مازندران

معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در دومین روز از سفر کاری خود به همراه مدیرعامل و معاونان آبفای مازندران از طرح‌های آبرسانی و تصفیه‌خانه آب و فاضلاب در ساری، قائمشهر، بابل و سوادکوه شمالی بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مجید آقازاده" از پروژه احداث مخزن 500 متر مکعبی دولت‌آباد ساری بازدید کرد و سپس به اتفاق هیئت همراه با "شریعتی" عضو کمیسیون عمران مجلس و نماینده مردم شرق مازندران دیدار و پیرامون وضعیت آب استان مازندران، چالش‌ها و راهکارهای برون رفت از تنش آبی، حل مشکلات آبرسانی و کمبود آب در استان گفت‌و‌گو کرد و در جلسه دیگری به گفت‌و‌گو با رئیس و اعضای مجمع خیرین آبرسان شهرستان قائمشهر در زمینه کمک به مشکلات آبرسانی نشست.
معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، سپس از روند اجرایی عملیات پروژه برداشت انشعاب از کف مخزن ذخیره 25 هزار متر مکعبی شهرستان قائمشهر بازدید کرد و در جریان چگونگی عملیات اجرایی این پروژه قرار گرفت.
آقازاده در ادامه بازدیدها به محل تصفیه‌خانه فاضلاب بابل رفت و از نزدیک روند فعالیت این پروژه را بررسی کرد  و از مراحل و ظرفیت تصفیه‌خانه مطلع شد.
وی در ایستگاه بعدی، از تصفیه‌خانه آب شهرهای گروه الف و سپس از عملیات اجرایی مخزن 100 متر مکعبی روستای شارقلت سوادکوه شمالی و تصفیه‌خانه آب روستایی و برداشت از سطح بالایی سد آیت ا... صالحی مازندرانی بازدید کرد و در پایان طی سخنانی قول همکاری مساعد برای تخصیص اعتبارات لازم در راستای رفع مشکلات موجود و تسریع در اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب مازندران را داد.
  • خبرنگار:بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر