کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1401/02/26 14:24
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی خبر داد:

آغاز اجرای طرح آبرسانی به 28 روستای شهرستان ساوه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی از آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی مجتمع "شهید سلیمانی" و "سرداران" به 28 روستای شهرستان ساوه در قالب طرح جهاد آبرسانی وزارت نیرو در بازه زمانی دو ساله خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "یوسف عرفانی‌نسب" از جمله فعالیت‌های پیش‌بینی شده در اجرای طرح‌های آبرسانی به روستاهای شهرستان ساوه را حفر و تجهیز 4 حلقه چاه آب، ساخت 6 باب مخزن ذخیره آب، ساخت 2 ایستگاه پمپاژ آب، اجرای 21 کیلومتر خط انتقال و 21 کیلومتر شبکه آبرسانی را عنوان کرد.
وی در ادامه اعتبار تخصیص یافته به پروژه آبرسانی به مجتمع شهید سلیمانی را 97 میلیارد ریال و در پروژه آبرسانی به مجتمع سرداران 131 میلیارد ریال اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی اجرای 2800 متر خط انتقال آب به روستاهای سلیجرد و باغشاهی، اجرای 11350 متر شبکه آبرسانی در روستای باغ شاهی، قلعک، دینار آباد و یولاق همچنین احداث مخزن 200 و 50 متر مکعبی و بهسازی چاه و برق رسانی به مجتمع آبرسانی سردار سلیمانی را از جمله اقدامات برنامه ریزی شده در آغاز اجرای این طرح دانست.
وی در ادامه از اجرای 4400 متر خط انتقال آب به روستاهای یل آباد و الوسجرد، احداث مخزن 500 متر مکعبی آب در روستای ملک آباد و 300 متر مکعبی در روستای شرفلو، تجهیز ایستگاه پمپاژ قردین، برق رسانی و تجهیز ایستگاه پمپاژ ملک آباد و حفاری یک حلقه چاه آب در مجتمع آبرسانی سرداران خبر داد.

  • خبرنگار:حمیدرضا قاسم خانی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر