کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
انرژی های نو
1401/02/26 08:09

افتتاح نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی در استان کرمان

نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی مدیریت فرآیند نیروگاهی ایرانیان(مفنا) با اعتباری بالغ بر 180 میلیارد تومان در استان کرمان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی مفنا با حضور معاون فنی و استانداردهای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)، مدیران عامل شرکت مفنا، صندوق ذخیره فرهنگیان و همچنین مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای کرمان افتتاح شد.
این نیروگاه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و اعتباری بالغ بر 180 میلیارد تومان در مساحت 20 هکتار در منطقه اسفندقه جیرفت استان کرمان به بهره برداری رسید و برق آن به شبکه سراسری کشور متصل شد.
بر این اساس، نیروگاه مفنا سالیانه حدود 17.52 میلیون کیلووات ساعت برق به شبکه سراسری کشور تزریق و سالانه به میزان 3.85 میلیون لیتر آب، 4.730 میلیون مترمکعب گاز، صرفه‌جویی از منابع انرژی را به همراه دارد. با توجه به کاهش مصارف منابع انرژی فسیلی سالانه از انتشار 9793 تن گاز گلخانه‌ای نیز جلوگیری می‌کند.
این گزارش می‌افزاید، احداث نیروگاه مفنا سبب جذب نیروهای زیادی در فرآیند ساخت تا بهره‌برداری به صورت مستقیم و غیرمستقیم شده که در فرآیند ساخت حدود 150 نفر و در زمان بهره‌برداری نیز 41 نفر را مشغول به کار کرده است.
  • خبرنگار:سمیرا منشی‌پور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر