کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1401/02/24 16:19
معاون حقوقی وزیر نیرو:

آبرسانی به 10 هزار روستای کشور در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد

معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو گفت: آبرسانی به 10 هزار روستای کشور در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "احمد حیدری" پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از سدهای سیلوه و کانی سیب در شهرستان پیرانشهر افزود: در این راستا شهرهای دارای مشکل آب شرب نیز مورد بازنگری قرار خواهند گرفت تا از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شوند.
وی با تاکید بر مدیریت منابع آب در کشور گفت: دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی در بودجه 1401 کل کشور اعتبارات خوبی را برای صنعت آب و برق اختصاص داده اند که می‌تواند تحول بزرگی در این صنعت ایجاد کند.
معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو در خصوص طرح‌های آبرسانی در شهرستان پیرانشهر نیز گفت: از محل اعتبارات محرومیت زدایی اعتبارات مطلوبی به این امر اختصاص یافته که با این اعتبارات عملیات اجرایی دو مجتمع روستایی آغاز و دو مجتمع دیگر نیز در برنامه‌های اجرایی قرار دارد.
وی اظهار داشت: مطالعات اولیه تصفیه‌خانه آب پیرانشهر به اتمام رسیده و برنامه‌های جامعی برای تامین آب شرب مردم پیرانشهر و روستاهای اطراف آن تدوین شده است.
احمدی افزود: در این راستا در کوتاه مدت و تا در مدار قرار گرفتن تصفیه‌خانه، آب شرب پیرانشهر از چاه‌های جدید یا سد کانی سیب تامین خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این بازدید اظهار داشت: تامین آب شرب روستاهای استان در قالب جهاد آبرسانی برنامه‌ریزی شده و وزارت نیرو نیز در این خصوص برنامه‌های جامعی را در دستور کار دارد.
"اتابک جعفری" افزود: در این راستا در مدت زمان 30 ماه کل روستاهای باقیمانده، از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.
وی گفت: در آذربایجان غربی حدود 1000 میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته که 370 روستا آبرسانی خواهد شد.
  • خبرنگار:ریحانه جاویدی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر