کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1401/02/21 11:28

بازدید معاون وزیر نیرو از نیروگاه بندرعباس/ پیشرفت 90 درصدی تعمیرات در این نیروگاه حرارتی

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با حضور در نیروگاه بندرعباس، از روند تعمیرات واحدها در این نیروگاه بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "همایون حایری" صبح امروز با حضور در نیروگاه بندرعباس، ضمن بازدید از تعمیرات واحد گازی، از اتمام تعمیرات اساسی و نیمه اساسی واحدهای چهارگانه بخار، ابراز خشنودی کرد و از تلاش شبانه‌روزی و بی‌وقفه کارکنان و متخصصان این واحد نیروگاهی، به‌ویژه در ایام تعطیلات عید فطر و ورود به موقع به مدار، قدردانی کرد.
معاون برق و انرژی وزیرنیرو بر تسریع در اتمام تعمیرات واحدهای گازی تاکید کرد و افزود: با وجود همه تحریم‌ها، نیروگاه بندرعباس در زمینه ساخت داخل، روند روبه‌رشدی داشته و تاکنون توانسته 80 درصد قطعات را بازسازی کند.
وی ادامه داد: با توجه به قدمت 40 ساله این نیروگاه، نوسازی و بومی‌سازی قطعات نیز باید با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند که در این راستا اعتبارات لازم از طریق شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و وزارت نیرو تامین خواهد شد.
این گزارش حاکی است، پیشرفت تعمیرات در بخش بخار ۱۰۰ درصد است و هم اکنون چهار واحد بخار 320 مگاواتی نیروگاه بندرعباس در مدار تولید قرار دارند و در بخش واحدهای گازی، واحد G12 پیشرفت ۹۸ درصد و واحد G11 از پیشرفت ۵۰ درصدی برخوردار است.
در این بازدید، معاون راهبری تولید شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق بندرعباس، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان و جمعی از مدیران نیروگاه بندرعباس، معاون وزیر نیرو را همراهی کردند.
  • خبرنگار:غلامعباس حقانی/ دبیر بخش نیروگاه‌های حرارتی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر