کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1401/02/24 14:25

11 هزار کنتور هوشمند در استان زنجان نصب می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، از هوشمندسازی حدود 11 هزار کنتور مشترکان صنعتی، کشاورزی، عمومی و خانگی در استان تا پایان سال‌جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "پیام جوادی" اظهار داشت: با هوشمندسازی کنتورهای برق مشترکان، می‌توان گام بزرگی در مدیریت بار شبکه برداشت و با اجرای این طرح علاوه بر کاهش چشمگیر تلفات شبکه توزیع برق، بار شبکه را نیز هوشمند کنترل کرد و همچنین صرفه‌جویی در مصرف و قبض برق مصرف‌کنندگان و کاهش خاموشی از مزایای هوشمندسازی شبکه برق است.
وی افزود: با جایگزینی کنتورهای هوشمند، مشترکان می‌توانند در هر لحظه، میزان مصرف خود را بررسی و از آن اطلاع پیدا کنند و با نصب کنتورهای هوشمند به‌راحتی می‌توان به مدیریت بار شبکه اقدام کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، تعداد کنتورهای هوشمند استان زنجان را تاکنون 10764 دستگاه عنوان و تصریح کرد: از این تعداد 397 کنتور هوشمند طرح فهام ولتاژ اولیه، 5090 کنتور هوشمند طرح فهام دیماندی ثانویه غیرمستقیم و 4670 کنتور هوشمند طرح فهام دیماندی ثانویه مستقیم دیماندی در استان زنجان به بهره‌برداری رسیده است و همچنین سکسیونرهای کنترل از راه دور فعال استان نیز 210 دستگاه است.
جوادی بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، شرکت موظف است کنتورهای مشترکان را هوشمندسازی کند و هوشمندسازی کنتورها برای مشترکان صنعتی، کشاورزی و مجتمع‌های تجاری در اولویت برنامه‌ها قرار دارد و همچنین پیرامون هوشمندسازی کنتورهای مشترکان خانگی نیز اولویت با مجتمع‌های بزرگ و برج‌ها است و تاکنون کنتور حدود 10 هزار مشترک که در مجتمع‌های تجاری و خانگی ساکن هستند، هوشمندسازی شده است.
  • خبرنگار:علی زرگری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر