کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1401/02/17 07:31
در قالب طرح جهاد آبرسانی وزارت نیرو؛

۱۲۵ روستای سراوان آبرسانی می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: ۱۲۵ روستای شهرستان سراوان به منظور تأمین آب شرب پایدار، در طرح جهاد آبرسانی وزارت نیرو گنجانده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا قاسمی" با اعلام این خبر افزود: این تعداد روستا از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی، ملی و ظرفیت مجمع خیرین وزارت نیرو آبرسانی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: به منظور تکمیل مجتمع ۳۱ روستایی در قالب طرح محرومیت‌زدایی با قرارگاه نیروی زمینی سپاه، نقشه‌ها و مسیرها جهت آغاز کار تحویل داده شده است.
مدیرعامل شرکت آبفای سیستان و بلوچستان با اشاره به سفر وزیر نیرو به استان گفت: در پی این سفر، مصوب شد مجتمع  ۶۹ روستایی بم‌پشت  به طرح ملی اضافه و در قالب طرح جهاد آبرسانی اجرا گردد.
این مقام مسئول با اشاره به وضعیت آب روستاهای حومه شهر سراوان و شهر محمدی گفت: آب این مناطق از سه نقطه شامل، یک خط انتقال grp به میزان ۳۰ لیتر در ثانیه، از طریق پوستر پمپ کوه‌مهرگان و انتهای غفورآباد و از طریق ۸ حلقه چاه محدوده اطراف شهر، به میزان مجموعاً ۱۲۰ لیتر در ثانیه، تأمین می‌شود.

افزایش ظرفیت تأمین آب روستاهای حومه و شهر محمدی
قاسمی خاطرنشان کرد: با توجه به رشد جمعیت و مهاجرت‌پذیر بودن روستاهای حومه و شهر محمدی، افزایش ظرفیت تأمین آب به میزان ۵۰ لیتر بر ثانیه ضروری است که در این راستا، حفر و تجهیز یک حلقه چاه در دستور کار شرکت قرار دارد.
وی با اشاره به سایر اقدامات در دست اجرا گفت: تکمیل خط انتقال مجتمع ۳۱ روستایی حدفاصل شهر سراوان تا شمس‌آباد به طول ۴ کیلومتر که متاسفانه چند سال پیمانکار رها کرده بود، حفر و تجهیز چاه جدید ناهوک به میزان ۲۰ لیتر در ثانیه، عقد قرارداد برای اجرای خط برق و نصب ترانس برای سه حلقه چاه هوشک، سرجنگان و سینوکان، حفر چاه و بهسازی سرچاه روستای سرجنگان، عقد قرارداد برای اجرای ۳.۳ کیلومتر خط انتقال برای روستای قادر ‌آباد ناهوک، عقد قرارداد برای اجرای ۳ کیلومتر خط انتقال آب روستای آسکان، کف‌شکنی و لایروبی و ادامه حفاری ۵ حلقه چاه آب شرب و اجرای خط انتقال به طول ۱۲۰۰ متر برای جبران کمبود آب شرب روستای جهادآباد دیگر اقدامات و برنامه‌های این شرکت است.

81.5 میلیارد تومان اعتبار از محل طرح محرومیت‌زدایی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان در پایان با اشاره به برنامه‌های این شرکت در سال 1401 افزود: اعتبار سال جاری معادل ۱۴۵ میلیارد تومان است که ۱۲۰ میلیارد تومان تخصیص به منظور اجرا و یا تکمیل ۳۷ طرح و پروژه در سطح شهرستان سراوان ابلاغ شده است و از این میزان 81.5 میلیارد تومان از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی است.
  • خبرنگار:نازنین کاوه بیرجندی/ دبیر بخش آبفا
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر