کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
انرژی های نو
1400/11/16 07:17

نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در رفسنجان به بهره‌برداری رسید

نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در قالب قرارداد خرید تضمینی برق تجدیدپذیر با سرمایه‌گذاری مؤسسه آموزش عالی غیردولتی رفسنجان، همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور معاون وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق در سفر به استان کرمان با حضور در مؤسسه آموزش عالی غیر انتفاعی رفسنجان این نیروگاه را افتتاح کرد.
بر اساس این گزارش، هم اکنون در مؤسسه آموزش عالی غیر انتفاعی رفسنجان ۶۰۰ دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های فنی و مهندسی مشغول به تحصیل هستند و با احداث این نیروگاه خورشیدی، ضمن تامین هزینه‌های جاری مؤسسه از محل منابع مالی حاصل از قرارداد خرید تضمینی برق تجدیدپذیر، مسائل فنی متعدد در ساختار و اجزای نیروگاه خورشیدی مورد استفاده پژوهشی و تحقیقاتی دانشجویان قرار می‌گیرد. 
این گزارش می‌افزاید، استان کرمان به لحاظ احداث ۱۱ نیروگاه خورشیدی مگاواتی با ظرفیت حدود ۵۰ مگاوات و راه‌اندازی ۱۲۶۶ سامانه خورشیدی پشت بامی(عمدتا در روستاهای مناطق محروم) جزو استان‌های پیشرو در کشور بوده و همچنین ۱۳ پروژه نیروگاهی خورشیدی دارای قرارداد خرید تضمینی در حال احداث دارد.
  • خبرنگار:سمیرا منشی‌پور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر