کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/11/08 13:55
همزمان با سفر یک روزه رئیس جمهور و هیئت دولت به استان گیلان؛

معاون حقوقی وزیر نیرو از تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان بازدید کرد

همزمان با سفر رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به گیلان، "احمد حیدری" معاون حقوقی، مجلس و پشتیبانی وزارت نیرو به همراه "حمیدرضا جانباز" مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان در منطقه سنگر بازدید کردند.

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در این بازدید با اشاره به نقش مهم تصفیه‌خانه آب گیلان در تامین آب شرب شهرها و روستاهای استان گفت: این تصفیه‌خانه با دو واحد در فاصله 20 کیلومتري جنوب شرقی شهر رشت و در مجاورت کانال سنگر قرار گرفته و ظرفیت تولید آن در مجموع 6 هزار لیتر بر ثانیه است.
"سیدمحسن حسینی" با بیان اینکه آب آشامیدنی 14 شهر و 198 روستای مناطق مرکزي و بخشی از مناطق شرقی استان گیلان از این تصفیه‌خانه تامین می‌شود، افزود: با بهره‌برداری از واحد دوم تصفیه‌خانه آب گیلان در اسفندماه سال گذشته، پشتوانه خوبی برای تامین آب شرب شهرها و روستاهای تحت پوشش ایجاد شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان تصریح کرد: بخش‌هایی از شبکه توزیع آب شرب شهرستان‌های رشت، انزلی، خمام، سیاهکل، لاهیجان، رودبنه، آستانه اشرفیه، کیاشهر، لنگرود، کومله، شلمان، اطاقور، چاف و چمخاله که در سال‌های اخیر به دلیل افزایش قابل توجه مصرف، با کمبود فشار آب مواجه بودند، با بهره‌برداری از واحد دوم تصفیه‌خانه گیلان شرایط مناسبی دارند.
به گفته حسینی، آب خام مورد نیاز این تصفیه‌خانه از دو رودخانه سفیدرود و شهر بیجار تامین می‌شود.
وی ارزش تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان را با توجه به فهرست بهای سال 1399 بیش از یک‌هزار و 485 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: در افق این طرح، آب شرب 18 شهر و 568 روستای استان با جمعیتی حدود 2 میلیون و 500 هزار نفر از تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان تامین خواهد شد.
  • خبرنگار:لیلا علیزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر