کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/11/06 15:36
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کرمانشاه تا پایان امسال

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به اقدامات انجام شده، از آغاز عملیات اجرایی واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کرمانشاه تا پایان سال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا کاکاوند" با اشاره به وجود تضفیه‌خانه فاضلاب در شهر کرمانشاه، عنوان کرد: این تصفیه‌خانه درحال حاضر فاضلاب حدود ۳۲۰ هزار نفر از جمعیت شهر کرمانشاه را تصفیه می‌کند.
وی با بیان اینکه شهر کرمانشاه نیازمند سه مدول تصفیه خانه است، تاکید کرد: مدول اول تصفیه‌خانه را داریم و دو مدول دیگر برای شهر کرمانشاه نیاز است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه به زودی و تا قبل از پایان سال مدول دوم تضفیه‌خانه کرمانشاه که مدت‌ها راکد مانده بود نیز کلنگ زنی می‌شود، افزود: با راه‌اندازی این مدول، ۳۳۰ هزار نفر دیگر تحت پوشش تصفیه‌خانه قرار خواهند گرفت.
وی اعتبار مورد نیاز برای این مدول را نیز حدود ۴۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد و افزود: با این وجود باز هم برای حدود ۳۳۰ هزار نفر دیگر به مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب نیاز داریم که امیدواریم مشکل این جدول نیز برطرف شود.
کاکاوند از فعالیت تصفیه خانه آب شهید نظری در کرمانشاه هم یاد کرد که اکنون با ظرفیت هزار لیتر بر ثانیه کاملا فعال است.
وی با بیان اینکه این تصفیه‌خانه نیز جوابگوی نیاز تامین آب شهر کرمانشاه نیست، اضافه کرد: تصفیه‌خانه دیگر شهر نیز به همت شرکت آب منطقه‌ای استان در حال تکمیل بوده که امیدواریم هرچه زودتر به بهره‌برداری برسد.
  • خبرنگار:علی مرادی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر