کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/11/07 11:40
همزمان با دهه فجر؛

طرح آبرسانی به ۱۲۲ روستا با جمعیت ۳۵ هزار نفر در کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه همزمان با دهه فجر، طرح آبرسانی به ۱۲۲ روستا با جمعیت ۳۵ هزار نفر به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: عملیات اجرایی آبرسانی به ۱۶۵ روستا در قالب ۲۶ پروژه نیز آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا کاکاوند" در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان اینکه دهه فجر امسال ۶۷ پروژه آبرسانی روستایی استان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود، مجموع اعتبارات این پروژه‌ها را بیش از ۲ هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال برآورد کرد.

وی افتتاح ۴۱ پروژه آبرسانی روستایی در استان با اعتبار ۹۳۰ میلیارد ریال در شهرستان‌های کرمانشاه، کنگاور، اسلام آبادغرب، دالاهو، گیلانغرب، جوانرود، پاوه، ثلاث باباجانی، سنقر و کلیایی و صحنه را از جمله این پروژه‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: ۱۲۲ روستا با جمعیت ۳۵ هزار نفر از نعمت آب شرب برخوردار خواهند شد.

کاکاوند پروژه آبرسانی به مجتمع‌های شادمان، سراب‌ نیلوفر و هفت‌آشیان در شهرستان کرمانشاه، مجتمع مامیشان در شهرستان ثلاث باباجانی و مجتمع چله گیلانغرب را از مهم‌ترین پروژه‌های افتتاحی اعلام کرد.

وی همچنین از کلنگ‌زنی ۲۶ پروژه آبرسانی روستایی هم در استان خبر داد و عنوان کرد: با اجرای این طرح‌ها برای حدود ۱۶۵ روستای استان در شهرستانهای صحنه، هرسین، سنقر و کلیایی، اسلام آباد غرب، جوانرود، پاوه، ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب، قصرشیرین و کرمانشاه آبرسانی انجام خواهد شد.

کاکاوند اعتبار پروژه‌هایی که قرار است کلنگ‌زنی شود را نیز بیش از ۱۸۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: جمعیتی بالغ بر ۴۱ هزار نفر  از این طرح‌ها بهره‌مند می‌شوند.

به گفته این مسئول، بخش قابل توجهی از این ۱۶۵ روستا تا خرداد سال آینده و قبل از شروع فصل گرما از نعمت آب برخوردار می‌شوند.

وی مجموع اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیمی که با افتتاح و کلنگ‌زنی این طرح‌ها در استان ایجاد می‌شود را نیز حدود ۴۴۰ نفر برآورد کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه تاکید کرد: به علاوه در این دهه دو آزمایشگاه آب در شهرستان‌های دالاهو و هرسین و همچنین پکیج تصفیه‌خانه آب تازه آباد نیز افتتاح خواهد شد.

  • خبرنگار:علی مرادی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر