کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/11/06 12:49
در دهه فجر امسال؛

6 طرح آب و فاضلاب در استان البرز آماده بهره‌برداری است

همزمان با دهه فجر امسال شش طرح شامل پنج طرح آبرسانی و یک ایستگاه پمپاژ فاضلاب در سطح استان البرز با صرف اعتبار 476 میلیارد ریال آماده بهره‌برداری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ذوالفقار مهدی‌زاده" مدیرعامل آبفای البرز با اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح‌ها شامل احداث و بهره‌برداری از مخزن 5000 متر مکعبی فردیس و 2000 متر مکعبی کوهسار، طرح آبرسانی به شهر تنکمان و روستای پورکان و بالاخره حفر و تجهیز و بهره‌برداری از پنج حلقه چاه در شهرستان کرج است.
وی در رابطه با طرح آبرسانی به تنکمان گفت: این طرح شامل یک مخزن 1000 متر مکعبی، یک ایستگاه پمپاژ و دو حلقه چاه است که مشکل افت فشار آب برای جمعیتی در حدود 5100 نفر را برطرف کرده است.
مهدی‌زاده خاطرنشان کرد: این پنج طرح آبرسانی با صرف هزینه 316 میلیارد ریال احداث شده و جمعیتی در حدود 50 هزار نفر از ساکنان البرزی از خدمات ذخیره‌سازی بیشتر و  توزیع پایدار و بهینه‌تر آب برخوردار خواهند شد.
وی همچنین در بخش فاضلاب از بهره‌برداری یک ایستگاه پمپاژ فاضلاب در مهدی آباد با ظرفیت 210 لیتر برثانیه برای جمعیت 20 هزار نفر با صرف هزینه 160 میلیارد ریال برای ساکنان شهرک ابریشم چهارباغ خبر داد و گفت: همزمان با آغاز دهه فجر امسال، همچنین عملیات احداث یک مخزن ذخیره آب با ظرفیت 5000 متر مکعب با هزینه 100 میلیارد ریال در عظیمیه آغاز خواهد شد.
  • خبرنگار:مهدی علی محمدی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر