کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1400/11/05 07:55
۲۴ ساعت پس از قطعی آب روستاهای استان به‌دلیل بارش برف؛

مشکل قطعی آب شرب ۱۱ هزار و ۴۸۰ نفر از ساکنان روستاهای کرمانشاه حل شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از تلاش شبانه روزی ۱۱ اکیپ این شرکت برای رفع قطعی آب شرب ۱۰۷ روستای استان با جمعیتی بالغ بر ۱۴ هزار و ۹۸۰ نفر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا کاکاوند" با اعلام این خبر گفت: بارش برف و برودت هوا موجب وارد آمدن خساراتی به تاسیسات آبرسانی استان و قطعی آب شرب ۱۰۷ روستا در سطح استان شد.
کاکاوند از برگزاری جلسات مستمر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در شرکت و اتخاذ تدابیر لازم پیش از ورود جبهه هوای سرد به استان خبر داد و تصریح کرد: طی هفته گذشته اکیپ حوادث و اتفاقات شرکت آبفا استان در آماده باش کامل بوده و خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده و به همت ۱۱ اکیپ از پرسنل این شرکت مشکل قطع آب در ۸۲ روستای شهرستان‌های کرمانشاه، دالاهو، جوانرود، روانسر، پاوه، سنقر، گیلانغرب، کنگاور، صحنه، اسلام‌آباد غرب و سرپل ذهاب پس از ۲۴ ساعت مرتفع شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در پایان ضمن اشاره به مسدود بودن جاده دسترسی به تاسیسات آبرسانی روستاهای باقی مانده و قطع برق تاسیسات این روستاها، خاطر نشان ساخت: تلاش پرسنل این شرکت جهت رفع  مشکل ۲۵ روستای باقی مانده و خدمات‌رسانی به آنها ادامه دارد همچنین با توجه به برودت هوا و احتمال بروز حادثه یخ‌زدگی تاسیسات، اکیپ‌های حوادث و اتفاقات شرکت در سطح استان به صورت مستمر از تاسیسات آبرسانی بازدید به عمل آورده تا در صورت بروز مشکل بلافاصله نسبت به رفع آن اقدام نمایند.
وی در پایان گفت: 2600 روستای دارای سکنه در استان کرمانشاه وجود دارد که از این تعداد 1900 روستا تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب استان است.
  • خبرنگار:علی مرادی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر