کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1400/11/05 07:32
در قالب اعتبارات محرومیت‌زدایی؛

۱۸۴ روستای كهگیلویه و بویراحمد آبرسانی می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد، از آغاز آبرسانی به ۱۸۴روستای استان با اعتبار ۲۰۸ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "اسفندیار برخه"  گفت: در سال جاری از ردیف اعتبارات محرومیت‌زدایی، آبرسانی به ۱۸۴ روستای استان با اعتبار ۲۰۸ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه امسال در بخش اعتبارات عمرانی جهش دو برابری را شاهد بودیم، افزود: در مجموع از ۱۸۳ میلیارد تومان اعتبارات مصوب، ۷۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان یعنی ۴۵ درصد تخصیص را دریافت کردیم.
برخه در ادامه گفت: در این مدت سه کیلومتر اصلاح شبکه، ۱۵ کیلومتر توسعه شبکه، ساخت ۸ هزار و ۵۰۰ متر مکعب مخزن، سه حلقه چاه و بهسازی ۱۴ چشمه در سراسر نقاط استان اجرا شد.
وی احداث تصفیه‌خانه شهر یاسوج را راهکاری اساسی برای برون‌رفت از تنش آبی این شهر اعلام کرد و گفت: سه سال پیش به منظور رفع تنش آبی شهر یاسوج کلنگ احداث تصفیه‌خانه به عنوان طرحی اضطراری بر زمین زده شد و هم‌اکنون این طرح با پیشرفت ۸۰ درصد در حال اجرا است.
مدیرعامل آبفای کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امسال به این طرح ۱۱ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است افزود: یاسوج برای بهبود و پایداری آب به ۳٠ هزار متر مکعب مخزن ذخیره نیاز دارد.
این مقام مسئول در پایان به مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: پیرو اعتبارات سفر رئیس‌جمهور از کل طرح‌های استان، دو پروژه شامل اصلاح آب شهر یاسوج با اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومان و اجرای طرح فاضلاب شهر چرام با ۴۰ میلیارد تومان اعتبار در دستور کار قرار گرفته است.
  • خبرنگار:قاسم خشت‌زر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر