کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/11/02 14:04
مديركل مهندسي و راهبري شبكه برق شركت توانير خبر داد:

خدمت‌رساني مستقيم بيش از 7000 نيروي عملياتي برق در شرایط سخت برف و بوران/ ناوگان خودرويی اكيپ‌هاي عملياتي نيازمند بروزرسانی برای شرايط بحراني است

مديركل مهندسي و راهبري شبكه برق شركت توانير با اشاره به شرايط جوي حاكم بر كشور گفت: در حال حاضر بيش از 1300 اكيپ عملياتي، شامل افزون بر 7 هزار نفر از پرسنل بخش اتفاقات و عمليات شركت‌هاي برق در آمادگي كامل و به طور مستقيم در حال خدمت‌رساني هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مسعود صادقي" با بیان اینکه هم اكنون برق حدود 800 مشترك در مناطق كوهستاني و سخت‌گذر ثلاث باباجاني و جوانرود دچار محدودیت است، خاطرنشان كرد: دسترسي به شبكه‌هاي برق روستاهاي اين منطقه به دليل بسته بودن و يخ زدگي راه مواصلاتي، امكان‌پذير نيست.
صادقي با بيان اينكه در استان كرمان نيز تنها يك روستا در منطقه ريگان به دليل آب بردگي پل، امكان دسترسي اكيپ‌هاي عملياتي شركت  توزيع برق كرمان امكان‌پذير نيست، يادآور شد: در حال حاضر نيروهاي عملياتي توزيع برق سيستان و بلوچستان از منطقه‌اي ديگر كه براي آنها راه دسترسي وجود دارد، براي بازسازي شبكه تك روستاي باقي مانده در آن منطقه عازم شده‌اند.
وي افزود: به دليل بارش سنگين برف و سيلاب دربرخي مناطق مختلف كشور، خسارت‌هاي سنگيني به شبكه برق وارد شده كه در اولين فرصت ممكن بايد نسبت به بهسازي، اصلاح و مرمت شبكه اقدام شود.
مديركل مهندسي و راهبري شبكه برق شركت توانير همچنين با اشاره به اينكه ناوگان خودرويي و لجستيكي برق مناسب شرايط برفي و سيلابي در مناطق مختلف كشور نيست، گفت: به طور معمول در ماه‌هاي سرد يا ابتدايی سال در بيشتر مناطق جنوب شرق و جنوبي كشور با سيلاب و در مناطق غرب كشور با بارش سنگين برف مواجه هستيم.
صادقي، تامین ناوگان خودرويي اكيپ‌هاي عملياتي را بر اساس شرايط روز و نيازهاي كنوني مهم دانست و خواستار صدور مجوزهايي براي شركت‌هاي برق جهت خريد و استفاده از ناوگان خودرويي بروز شد.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر