کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/10/26 12:23
معاون شرکت مهندسی آبفا کشور در حاشیه سفر به استان گلستان:

87 طرح آبرسانی در دولت سیزدهم اجرا می‌شود

معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندس آب و فاضلاب کشور گفت: در دولت سیزدهم بیش از ۸۷ طرح آبرسانی برای تأمین آب شرب پایدار مناطق گوناگون کشور اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "شاهین پاکروح" در حاشیه بازدید برخی از پروژه‌های حوزه آب و فاضلاب شهرستان آزادشهر از جمله تصفیه‌خانه فاضلاب این شهر عنوان کرد:به منظور تأمین آب شرب پایدار اجرای بیش از 87 طرح آبرسانی در سطح کشور در دستور کار دولت قرار دارد.
وی افزود: در راستای اجرای این طرح‌ها بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که برنامه‌ریزی برای تأمین آن در لایحه بودجه ۱۴۰۱ و از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است.
پاکروح با اشاره به تأثیر تغییرات اقلیمی و تشدید آن بر خشکسالی و تنش آبی افزود: عدم بارندگی و افزایش دمای هوا، کاهش منابع آب‌های سطحی و زیرزمینی را در پی داشته است.

پاکروح اظهار داشت: پروژه‌های زیادی در نقاط جمعیتی کشور اعم از شهری و روستایی تعریف شده که امیدواریم با همراهی مردم در موضوع مدیریت مصرف، تنش آبی مدیریت شود و بتوانیم آب پایدار را تابستان سال بعد در فصل گرما برای مردم در مراکز جمعیتی تأمین کنیم.

وی گفت: در نشست ۲ هفته قبل با نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی پروژه‌های مرتبط با تأمین آب پایدار برای مدیریت مصرف و مقابله با تنش آبی تابستان ۱۴۰۱ تعریف شد که شامل تأمین آب پایدار نقاط مسکونی جمعیت شهری و روستایی است.

معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ادامه داد: با توجه به اعتباراتی که امسال از محل محرومیت‌زدایی به موضوع تأمین آب روستایی اختصاص پیدا کرد برنامه‌ریزی لازم را برای فعالیت بیشتر در حوزه آب روستایی انجام دادیم و امروز بیشتر بازدیدها مربوط به پروژه‌های آب و فاضلاب از جمله تصفیه‌خانه فاضلاب شهر آزادشهر بود.

پاکروح در پایان یادآور شد: اجرای پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب آزادشهر با ظرفیت ۹ هزار متر مربع در شبانه‌روز به دلیل کمبود منابع مالی و مشکلات تامین اعتبار به درازا کشید اما با اقدامات موثری که انجام شد و همراهی نماینده مردم منطقه در مجلس تأمین منابع مالی برای تکمیل این پروژه را در دستور کار داریم و امیدواریم حداکثر ظرف ۲۰ ماه آینده این تصفیه‌خانه به بهره‌برداری برسد.

گفتنی است، شهرستان آزادشهر با حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت واقع در شرق استان گلستان ۳۱ هزار مشترک آب دارد.

  • خبرنگار:ولی‌الله ساور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر