کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1400/10/25 15:04

آب شرب ۱۰ هزار شهروندِ سنقر و کلیایی پایدار می‌شود

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان سنقر و کلیایی گفت: با بهره‌برداری از پروژه خط انتقال آب بین مخازن شهر سنقر، مشکل نوسانات فشار آب جمعیت ۱۰ هزار نفری ساکن در مناطق مرتفع زون‌های فشاری شهر در مواقع اضطراری مرتفع خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدمهدی سلطانیان"، افزایش بهره‌مندی و توسعه زیرساخت‌های آب و فاضلاب را رویکرد اصلی شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه اعلام کرد و گفت: این امور در راستای تحقق این مهم و افزایش سطح رضایت‌مندی در بین مشترکان شهرستان، اقدام به اجرای پروژه خطوط انتقال آب بین مخازن به متراژ ۶۵۰۰ متر کرد.
سلطانیان با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه مذکور افزود: این پروژه که با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال به منظور اجرای یکی از مولفه‌های آبرسانی به شهر سنقر و همچنین کاهش نوسانات فشاری و پایداری آب مشترکان شهر در حال اجرا است، شامل خطوط انتقال آب از محل تصفیه‌خانه آب به مخازن زون‌های مرتفع و پست شهر با لوله‌هایی در اقطار ۴۰۰ و ۴۵۰ میلی‌متر و از نوع فولادی بطول ۶۵۰۰ متر است.
مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان سنقر و کلیایی از پیش‌بینی پایان پروژه تا تیر‌ماه سال آینده خبر داد و تصریح کرد: با وجود اینکه بهره‌برداری از این پروژه منوط به احداث و تکمیل تصفیه‌خانه آب شهر سنقر است، اما در صورت اتمام این پروژه  و حتی قبل  از وارد مدار شدن تصفیه‌خانه آب ، می‌توان در مواقع مورد نیاز و با استفاده از این خطوط و ارتباط دادن زون‌های فشاری از نوسانات و یا قطعی آب در زمان بحران و مواقع اضطراری جلوگیری و مشکلات آبرسانی در زون‌های فشاری را به نحو مطلوبی مدیریت کرد.
سلطانیان در پایان ضمن اشاره به تغییر ساختار جمعیتی شهرستان طی چند سال اخیر گفت: افزایش جمعیت شهر با افزایش سرانه مصرف آب همراه است و قطعاً مناسب‌ترین راه جهت مدیریت این موضوع  مدیریت بهینه مصرف آب توسط مشترکان است.
این گزارش می‌افزاید، شهر سنقر با ۱۸ هزار مشترک آب و فاضلاب و جمعیتی بالغ بر ۴۶ هزار نفر در ۸۵ کیلومتری شهر کرمانشاه قرار دارد.
  • خبرنگار:علی مرادی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر