انرژی های نو
1400/10/23 16:31
در زمینه توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر؛

ساتبا و استانداری یزد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

تفاهم‌نامه همکاری میان ساتبا و استانداری یزد در زمینه توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر، پاک، بهینه‌سازی و ارتقای بهره‌وری برق در استانداری یزد به امضا رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، هدف از این تفاهم‌نامه که بین "مهران فاطمی" استاندار یزد و "محمود کمانی" معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق به امضا رسید، گسترش زیرساخت‌های لازم در خصوص تولید برق تجدیدپذیر، پاک، بهره‌وری و بهینه‌سازی انرژی و حمایت از مشارکت بخش خصوصی در این حوزه است.
این همکاری و بسترسازی در توسعه انواع انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک از طریق استفاده از ظرفیت تمامی ادارات، سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط و همچنین اشتراک‌گذاری اطلاعات مورد نیاز، شناسایی مکان‌های احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک در استان یزد به منظور تسهیل امور و ترغیب سرمایه‌گذاران صورت گرفته است.
 همچنین، تامین برق پایدار، ارتقا و افزایش ظرفیت تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر و توسعه زنجیره تولید تجهیزات تجدیدپذیر، همچنین ترویج فرهنگ عمومی بهینه‌سازی و ارتقای بهره‌وری برق از طریق تدوین برنامه‌های راهبردی و انجام اقدامات مشترک در سطح مشترکان برق خانگی، اداری و صنعتی استان، از دیگر اهداف تبادل این تفاهم‌نامه است.
  • خبرنگار:حسن دهقاني
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر