آب
1400/10/25 07:29

پیشرفت 60 درصدی تصفیه‌خانه فاضلاب فرادنبه در چهارمحال و بختیاری/ بهره‌مندی 13 هزار نفر پس از تکمیل این طرح

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب چهارمحال بختیاری از پیشرفت 60 درصدی طرح احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر فرادنبه از توابع شهرستان بروجن خبر داد و افزود: با تکمیل و راه‌اندازی این طرح 13 هزار نفر تحت پوشش خدمات فاضلاب قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مجید مومنی" با بیان اینکه این طرح از سال 1390 شروع شده و پیش‌بینی می‌شود در صورت تخصیص اعتبار به میزان 60 میلیارد تومان طرح مذکور در سال آینده به بهره‌برداری برسد.
وی فرآیند تصفیه‌خانه فاضلاب شهر فرادنبه را نهر اکسیداسیون با حذف ازت و فسفر اعلام کرد و افزود: با راه‌اندازی این تصفیه‌خانه، قابلیت بهره‌مندی 13 هزار نفر از خدمات فاضلاب وجود دارد.
مومنی طول شبکه و خط انتقال جمع‌آوری فاضلاب این طرح را 53 کیلومتر عنوان کرد و گفت: هم‌زمان با ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب تاکنون 31 کیلومتر از شبکه فاضلاب و کلکتور آن هم اجرا شده است.
وی اضافه کرد: این تصفیه‌خانه پس از تکمیل قابلیت تصفیه 2600 متر مکعب فاضلاب را در شبانه‌روز دارد.
معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفای چهارمحال و بختیاری درباره وضعیت اعتباری این پروژه گفت: تاکنون بیش از 20 میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده، بیش از 20 میلیارد تومان نیز اعتبار مصوب سال 1400 بوده که از این میزان 4 میلیارد تومان تخصیص داده شده است.
مومنی در پایان گفت: هم‌اکنون کارگاه این طرح فعال است و پیمانکار پروژه نیز به همراه مشاور طرح تحت نظارت کارشناسان شرکت آب و فاضلاب استان چهارمحال و بختیاری در حال فعالیت است.
  • خبرنگار:فرشاد متقی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر