کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/10/19 12:03
مجری طرح احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه توسط صنایع در گفت‌و‌گو با پاون:

استقبال سرمايه‌گذاران صنایع معدنی برای ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی/ انعقاد و مبادله قرارداد اجرایی احداث 5300 مگاوات

مجری طرح احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه توسط صنایع گفت: ساخت نیروگاه‌های سیکل ترکیبی از سوی سرمايه‌گذاران صنایع معدنی با استقبال چشمگیری روبرو شده، به طوری که  5300 مگاوات از ظرفیت احداث نیروگاه در راستای تفاهم‌نامه وزارت نیرو و وزارت صمت به مرحله انعقاد و مبادله قرارداد رسیده است.

"سید زمان حسینی"درگفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با اعلام این خبر اظهار کرد: درجلسه وزیر نیرو با دست اندرکاران و سرمایه‌گذاران صنایع معدنی برای احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه‌های سیکل ترکیبی، موضوع تفاهم‌نامه فی ما بین وزارتخانه‌های نیرو و صمت درمدت زمان 85 روز از دوره پیشبرد اجرای این طرح ، 44 درصد پیشرفت داشته و انتظار می‌رود بعد از امضای قرارداد، عملیات اجرایی نیز به سرعت آغاز شود.
وی اضافه کرد: در این جلسه پس از شنیدن سخنان سرمایه‌گذاران، 15 استان برای احداث نیروگاه‌های صنایع معدنی تعیین شده و در این راستا آنها درخواست تسریع و تسهیل کردن صدور مجوزهای لازم برای احداث این پروژه‌ها و احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر  را داشتند.
حسینی تصریح کرد: وزیر نیرو همچنین دستور صدور مجوز تخصیص سوخت و محیط زیست برای احداث نیروگاه‌های حرارتی  را صادر و سازمان ساتبا را به ایجاد ساز و کار لازم جهت سرمایه‌گذاری صنایع معدنی به منظور احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر در قالب الحاقیه به تفاهم‌نامه ملزم کرد.
  • خبرنگار:حسن دهقاني
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر