کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/09/13 10:36

اجرای 17 پروژه جهادی برق‌رسانی در لنده کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از اجرای 17 پروژه برق‌رسانی در قالب طرح جهادی، بهینه‌سازی و کاهش تلفات انرژی با اعتباری بیش از 56 میلیارد ریال در سه نقطه شهری و 14 روستای شهرستان لنده این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جمال معتمدی زاده" گفت: آیین کلنگ زنی طرح جهادی اصلاح، بهینه سازی و کاهش تلفات انرژی برق در روستای ایدنک از توابع شهرستان لنده به نمایندگی از 17 پروژه برقرسانی که قرار است در سه نقطه شهری و 14 روستای این شهرستان با اعتباری بیش از 56 میلیارد ریال اجرا گردد به زمین زده می‌شود.

وی طول شبکه‌های فشار متوسط و ضعیف برق در این پروژه‌ها که اصلاح و بهینه‌سازی می‌شود را حدود 15 کیلومتر عنوان و اظهار کرد: 14 دستگاه ترانسفورماتور با ظرفیت منصوبه 1450 کیلوولت آمپر نیز در این راستا وارد مدار می‌شود.

معتمدی زاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: اعتبار پروژه برقی که قرار است در روستای ایدنک کلنگ زنی شود نیز 10 میلیارد ریال بوده که در زمان اجرای آن دو دستگاه ترانسفورماتور با ظرفیت 250 کیلوولت آمپر نصب و از سویی بیش از دو کیلومتر شبکه‌های فشار متوسط و ضعیف برق نیز احداث و بهینه‌سازی می‌شود.

شهرستان لنده از شهرستان‌های گرمسیری استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که با یاسوج مرکز استان حدود 260 کیلومتر فاصله دارد.

بیش از 12 هزار اشتراک برق در این شهرستان وجود دارد.

  • خبرنگار:ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر